Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Be Lenka Icon, recenzia

be-lenka-icon-pebble-grey

Be Lenka je slovenská firma, ktorá vyrába okrem  širokého sortimentu pre nosenie detí tiež barefoot obuv pre dospelých. Recenzia sa týka modelu Icon vo farbe Pebble Grey a veľkosti 38 a 39. Vyrábajú sa v Čehách vo veľkostiach 36-46 a cena je okolo 119eur. Všetky modely z dielne Be Lenka nájdete na ich stránke.

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z hladenej brúsenej kože, po ktorej sa dá „písať“ a po impregnácii sú vhodné aj do vlhka. Viažu sa na šnúrky, v balení sú aj druhé farebné šnúrky. Na jazyku je logo firmy. Pozrite si aj video prevedenia.  Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 38 je 213g. 

Vnútro je kožené, spodná časť jazyka až ku špičke je textilná.

Na jazyku sú okrem loga údaje o vnútrorných rozmeroch a použitých materiáloch.

V zadnej časti sú vystužené, majú praktické očko.

Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a všitým opätkom, zároveň je ohybná. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 7,7cm.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je na päte vytiahnutá vyššie, kde je aj logo firmy. Toto riešenie je praktické najmä pri šoférovaní a predĺži životnosť obuvi.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má štruktúru a drážky. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) a tiež pre nohy s najdlhším druhým prstom. 

Ohybnosť  podrážky je od nova výborná, aj v oblasti päty. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Be Lenka Icon sedia?

Vnútorné rozmery sú uvedené na jazyku topánok. Vnútorná dĺžka zisťovaná meradlom plus12 vo veľkosti 38 je 245mm a vo veľkosti 39 250mm, čo sedí s údajom výrobcu. Vnútorná šírka zistená špajdlou je vo veľkosti 38 95mm a 39 97mm. Na šírku sa prispôsobia aj viac, v závislosti od obvodu prstových kĺbov.

Be Lenka Icon sedia na normálne široké a mierne širšie nohy (len v prípade menšieho obvodu prstových kĺbov), nižšie a normálne priehlavky, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty a členky sú užšie. 

Sedia aj k šatám alebo sukni.

Prechádzku v daždi zvládli, samozrejme som topánky pred prvým použitím naimpregnovala. Mokré časti uschli a na topánkach neostali fľaky.

porovnanie s Angles Fashion Thales

porovnanie s Bosé Pegres B5001

porovnanie s OK Barefoot Portage Black

porovnanie s OK Barefoot Devon Black


Similar Posts