Protetika VALERY, FERGUS a NED, recenzia

 

Medzi novinky, ktoré pripravila Protetika na jeseň/zimu 2019, patria aj modely (zhora) VALERY, FERGUS,  NED pink a NED navy. Vyrábajú sa  vo veľkostiach 19 až 26, recenzia sa týka všetkých štyroch noviniek vo veľkosti 20.

protetika-valery-fergus protetika-ned-pink-navy

Tieto štyri novinky sú podobné modelom Levis a Pony, sú však vo vnútri zateplené. Zvršok je kožený, oblasť okolo achillovky je u všetkých štyroch noviniek z brúsenej kože. Jazyk je z hladkej kože, okrem modelov Ned pink a navy, kde sú čiastočne aj boky sú z brúsenej kože. 

Model Valery má vrchný suchý zips z hladkej kože a spodný z brúsenej. Tiež aj oblasť päty nad podrážkou a oblasť okolo jazyka sú z brúsenej kože.

Suché zipsy držia pevne, dajú sa pekne prispôsobiť.

Vnútro aj vyberateľná stielka sú zateplené. Pozrite si aj video prevedenia k modelom FERGUS a VALERY a k modelom NED.

Stielky s podporou klenby odporúčam vymeniť za rovné. Viac o nevhodnosti vložiek s podporou klenby nájdete v tomto článku.

Hmotnosť jednej topánky je 96g, patria teda do kategórie ľahkých.

Podrážka je v oblasti špičky, päty a pod členkom mierne vyvýšená kvôli ochrane pred okopaním. Drop (hrúbka podrážky pod pätou a špičkou) je nulový – podrážka je všade rovnako hrubá.

Päta je jemne spevnená, zároveň sa dá pekne stlačiť. Okolo päty a členku sú jemne vypolstrované. Topánočky sú vhodné na užšie a normálne široké päty a členky. S narastajúcim číslom sedia na normálne až širšie päty a členky.

protetika-fergus-pata-ohybnost

Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce.

protetika-ned-pink-nprotetika-ned-pink-navy-podrazkaavy-podrazka

Ohybnosť podrážky je už od nova výborná pri všetkých štyroch modeloch, aj v oblasti pod pätou. Pozrite si aj video ohybnosti.

protetika-ned-ohybnost-spickaprotetika-ned-ohybnost-pata

Vnútorná dĺžka veľkosti 20 je pri všetkých štyroch modeloch 135mm s vložkou a bez vložky 138mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku je 57mm.

Tieto modely sedia na užšie až normálne široké nôžky, normálne päty a členky. Vďaka suchým zipsom sa prispôsobia priehlavku, avšak na vysoký priehlavok a hrubší členok nie sú v tejto veľkosti vhodné.

S narastajúcim číslovaním znesú aj normálne širokú pätu a členok, normálny aj vyšší priehlavok. 

protetika-ned-podrazka

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

chodza-naboso

Nohy a vnímanie povrchu

Nohy sú jediným spojením tela a povrchu a predsa sa im venuje málo pozornosti. Naše nohy sú prepojené s vyššími časťami tela, preto pri akýchkoľvek

Protetika Berg, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny (veľ.23) členky: užšie až normálne (veľ.23) Medzi novinkami na jar-leto 2020 od Protetiky, sa objavil

Bobux Play Knit, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: normálne až širšie Štýlové topánky Bobux sú obľúbenou voľbou pre užšie až normálne široké