barefoot papuče | detské barefoot

Pathik vs. Beda papučky, porovnanie

Toto porovnanie je staršieho dáta, medzitým sa Pathik prestali vyrábať. Pathik papučky sa vyrábajú vo veľkostiach 25-30, Beda 25-35, cena je približne rovnaká. Pathik však s výrobou detských papučiek končia, preto ich bude už ťažšie zohnať. Netreba však zúfať, pretože miesto nich sa začali vyrábať Beda papuče v užšej verzii, ktoré sú rovnaké ako Pathik. Dizajnovo pôsobia obe značky ako klasické nebarefoot papučky. Materiál je pevná bavlna, zapínanie na suchý zips. Beda papuče sa robia vo verzii na jeden suchý zips, s dvoma suchými zipsami a so zapínaním cez priehlavok ako balerinky. Pathik papučky sú na fotkách vľavo, Beda vpravo.

pathik vs beda

Oboje značky papučiek majú vyberateľnú stielku, Pathik ju majú hrubšiu koženú, odporúčam ju vybrať. Ponecháva sa v prípadoch ak dieťatku padajú členky dovnútra. Beda majú  textilnú „teplejšiu“ stielku, ktorá je trošku dlhšia a širšia ako vnútorné rozmery.

pathik vs beda stielky

Podrážka je tenšia a zároveň trošku viac ohybná pri Pathik papučkách (po vybratí stielky). Pathik majú hladkú, Beda drsnú vrubkovanú podrážku.  Beda papučky sú stále dostatočne ohybné na to, aby mohla nôžka pracovať a podrážka neobmedzovala nôžku napr. pri kľačaní.

pathik vs beda podrazka
pathik vs beda ohybnost

Opätok majú oboje papučky, avšak nie je veľmi tvrdý. Pri Pathik papučkách ho niektoré mamičky zvykli jednoducho odpárať, pri Beda by to chcelo väčší zásah do papučky.

Na aké nôžky budú dobré?

Obe značky sú vhodné na dominantné palce.

Pathik majú oproti Beda viac miesta nad prstami a zároveň sú v oblasti prstov užšie. Sú vhodné na normálne a mierne širšie nôžky, užší až normálny členok a normálny až vyšší priehlavok. Veľkosť 27 má vnútorný rozmer 170x66mm (merané meradlom Plus12 a digitálnym meradlom Clevermess)

Beda sú oproti Pathik papučkám užšie v päte a širšie v oblasti prstov. V rámci troch Beda modelov, model na jeden suchý zips sedí lepšie na užšie päty. Model s dvoma suchými zipsami sa dá lepšie utiahnuť na nižší priehlavok a balerinkový model sedí lepšie na vyšší priehlavok.  Beda sú teda vhodné na normálne až širšie nôžky, normálny až vyšší priehlavok. Pri úzkych členkoch a pätách najlepšie sedí model s jedným suchým zipsom. Veľkosť 27 – 170x70mm (merané meradlom Plus12 a digitálnym meradlom Clevermess).

porovnanie špičiek – Pathik sú užšie

pathik vs beda spicka

porovnanie šírky v päte – Beda sú užšie

pathik vs beda pata

porovnanie päty dvoch Beda modelov – model na 1 suchý zips (červené papučky) má pätu užšiu

beda porovnanie paty

Similar Posts