Barefoot | barefoot dospelí

Be Lenka Prime 2.0, kožené barefoot topánky, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Be Lenka Prime 2.0 sú pokračovaním známeho modelu Prime. Sú dostupné vo viacerých farbách a v tejto recenzii vám predstavím model Jester Red vo veľkosti 38. Kožené tenisky využijete počas prechodného obdobia a tiež počas daždivých dní. Celú ponuku barefoot topánok Be Lenka nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je kožený, topánky sú ideálne na jarné a jesenné obdobie a tiež do daždivých dní. Pravidelná starostlivosť a impregnácia dopomôže k zachovaniu pekného vzhľadu a funkčnosti. Be Lenka Prime 2.0 sa pekne prispôsobia vďaka šnúrkam. Farbu je ťažké zachytiť, reálne je farba pekná sýta, hodí sa k rôznym štýlom a typom oblečenia. Pozrite si tiež video prevedenia.

Tento model má vyberateľné bavlnené stielky so žliabkom na pätu. Päta je stredne spevnená a polstrovaná.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je vyrobená z novej oteruvzdornej flexibilnej zmesi. Je navyše po obvode prešitá. Vyvýšenie v oblasti päty ochráni zvršok pred okopaním. Ohybnosť podrážky je výborná, je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný najmä pre nohy s dominantným (najdlhším) palcom.

Ako Be Lenka Prime 2.0 sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  cca 245×cca 96mm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Pri výbere vhodnej veľkosti odporúčam skôr menší nadmerok, pocitovo sú tenisky dlhšie. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Navyše sa kožený zvršok daným nohám prispôsobí. Be Lenka Prime 2.0 sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až mierne vyšší priehlavok. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, na dĺžku mi tenisky sedia, pocitovo sú väčšie. Kožený zvršok sa po pár noseniach prispôsobí daným nohám. Osobne oceňujem fakt, že podrážka je po obvode prešitá. Výborná je aj ohybnosť podrážky a jej praktické vyvýšenie v oblasti päty. Podrážka ochráni zvršok pred ošúchaním, napríklad zo šoférovania. Sýta farba zažiari najmä v pochmúrnom počasí 🙂

Be Lenka Prime 2.0 sú kožené topánky ideálne na prechodné obdobie a daždivé dni. Odporúčam ich ako univerzálny kúsok vo vašom botníku.


Similar Posts