Balerínky SHAPEN, recenzia

 

Shapen je slovenská značka barefoot obuvi, ktorá prišla na trh s krásnymi barefoot balerínkami Tulip. Vyrábajú sa na Slovensku, vo viacerých farebných prevedeniach. Recenzia sa týka veľkosti 38 vo farbe Moon a veľkosti 37 vo farbe Candy.

shapen-moon-s-ozdobou-remienkom

Zvršok je z hovädzej kože. Po obvode je lemovacia gumička, vďaka ktorej sa balerínky pekne prispôsobia nohe.

shapen-moon-candy

Balerínky sa môžu nosiť samostatne čisté alebo s remienkom okolo členku, s ozdobou okolo členku alebo s ozdobou na špičke. Všetky doplnky sú buď súčasťou alebo sa dajú samostatne dokúpiť.

shapen-moon-s-ozdoboushapen-candy

Odnímateľná ozdoba je navrhnutá tak, aby nedošlo k otlačeniu a poškodeniu zvršku. Môžete ju využiť aj na inú obuv či kabelky.

shapen-moon-ozdoba

Stielka je z mäkkej teľacej kože, oblasť päty má zvnútra brúsenú kožu, ktorá sa pri chôdzi nešmýka.

shapen-moon-podrazkashapen-moon-pata

Päta a špička je jemne vystužená, aby držali tvar.

shapen-moon-spicka-vystuz

Okolo päty je „zrkadlový“ diel, ktorý zabezpečuje, že balerínky budú na pätách držať a samozrejme plní aj estetickú funkciu. Na päte je aj putko, cez ktoré môžete prevliecť remienok alebo otvárateľnú ozdobu s guličkami (dá sa dokúpiť alebo je súčasťou starších modelov). Pozrite si aj video prevedenia.

shapen-moon-pata-zrkadloshapen-candy-pata-zrkadlo

Odnímateľný remienok okolo členkov má zaoblený tvar, čím sa pekne prispôsobí. V prípade pocitu neistoty alebo pri výrazne úzkych pätách a členkoch fixuje balerínky k nohám, aby pekne držali. Mne držali balerínky pri chôdzi pekne aj bez remienkov, mám užšie členky a päty.

shapen-moon-obute

Balerínky sú v oblasti klenby nižšie v porovnaní s väčšinou iných barefoot značiek, pri chôdzi to však neprekáža. Naopak, balerínky vďaka tomuto prevedeniu neodstávajú od nohy.

shapen-moon-obute

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce. Gumená podrážka je všade hrubá len 3mm (drop je nulový), je ľahko ohybná, má protišmykový dezén. shapen-moon-podrazka-vzorkashapen-moon-zbokushapen-moon-podrazka-ohybnost

Zvršok je širší ako podrážka.

shapen-moon-zaoblenie

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 je 253mm, veľkosť 37 má dĺžku 246mm.

shapen-moon-vnutorna-dlzka

Šírka stielky pri veľkosti 38 je 89mm, vnútorná šírka, ktorá berie do úvahy aj zaoblené okraje zvršku je približne 93mmVeľkosť 37 má stielku širokú 86mm, vnútornú šírku približne 90mm. Pozor, vnútorná šírka závisí od výšky nohy, resp. od obvodu prstových kĺbov (OPK). Nohám s menším OPK sa viac prispôsobia do šírky (viac ako namerané hodnoty). Na bacuľaté nohy nie sú vhodné, lem na špičke bude otláčať a môžu byť aj úzke.

Balerínky Shapen teda sedia na úzke až normálne široké nohy. Nohám s menším obvodom prstových kĺbov budú dobré s väčšou pravdepodobnosťou. Odporúčam vyskúšať aj dve veľkosti. Sedia aj na užších členkoch a pätách.

Nohy na fotkách majú rozmer 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty sú užšie. Napriek väčšiemu nadmerku sa pri chôdzi nevyzúvali, chôdza bola pohodlná. Veľkosť 37 mi bola tesná, najmä na šírku, potrebovala by som viac priestoru do šírky pre palec.

shapen-moon-obute shapen-moon-obute shapen-moon-obute

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

chodza-naboso

Nohy a vnímanie povrchu

Nohy sú jediným spojením tela a povrchu a predsa sa im venuje málo pozornosti. Naše nohy sú prepojené s vyššími časťami tela, preto pri akýchkoľvek

Protetika Berg, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny (veľ.23) členky: užšie až normálne (veľ.23) Medzi novinkami na jar-leto 2020 od Protetiky, sa objavil

Bobux Play Knit, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: normálne až širšie Štýlové topánky Bobux sú obľúbenou voľbou pre užšie až normálne široké