Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Balerínky Shapen Tulip, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až normálne

Balerínky Shapen Tulip sú z dielne slovenskej značky, vyrábajú sa vo viacerých farebných prevedeniach. Recenzia sa týka veľkosti 38 vo farbe Moon a veľkosti 37 vo farbe Candy.

Prevedenie

Zvršok je z hovädzej kože. Po obvode je lemovacia gumička, vďaka ktorej sa balerínky pekne prispôsobia nohe. Balerínky sa môžu nosiť samostatne čisté alebo s remienkom okolo členku, s ozdobou okolo členku alebo s ozdobou na špičke. Všetky doplnky sú buď súčasťou alebo sa dajú samostatne dokúpiť.

Odnímateľná ozdoba je navrhnutá tak, aby nedošlo k otlačeniu a poškodeniu zvršku. Môžete ju využiť aj na inú obuv či kabelky.

Stielka je z mäkkej teľacej kože, oblasť päty má zvnútra brúsenú kožu, ktorá sa pri chôdzi nešmýka. Päta a špička je jemne vystužená, aby držali tvar.

Okolo päty je „zrkadlový“ diel, ktorý zabezpečuje, že balerínky budú na pätách držať a samozrejme plní aj estetickú funkciu. Na päte je aj putko, cez ktoré môžete prevliecť remienok alebo otvárateľnú ozdobu s guličkami (dá sa dokúpiť alebo je súčasťou starších modelov). Pozrite si aj video prevedenia.

Odnímateľný remienok okolo členkov má zaoblený tvar, čím sa pekne prispôsobí. V prípade pocitu neistoty alebo pri výrazne úzkych pätách a členkoch fixuje balerínky k nohám, aby pekne držali. Mne držali balerínky pri chôdzi pekne aj bez remienkov, mám užšie členky a päty.

Podrážka a ohybnosť

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce. Gumená podrážka je všade hrubá len 3mm (drop je nulový), je ľahko ohybná, má protišmykový dezén. Zvršok je širší ako podrážka.

Ako Shapen Tulip sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 je 253mm, veľkosť 37 má dĺžku 246mm. Šírka stielky pri veľkosti 38 je 89mm, vnútorná šírka, ktorá berie do úvahy aj zaoblené okraje zvršku je približne 93mmVeľkosť 37 má stielku širokú 86mm, vnútornú šírku približne 90mm. Pozor, vnútorná šírka závisí od výšky nohy, resp. od obvodu prstových kĺbov (OPK). Nohám s menším OPK sa viac prispôsobia do šírky (viac ako namerané hodnoty). Na bacuľaté nohy nie sú vhodné, lem na špičke bude otláčať a môžu byť aj úzke.

Balerínky Shapen teda sedia na úzke až normálne široké nohy. Nohám s menším obvodom prstových kĺbov budú dobré s väčšou pravdepodobnosťou. Odporúčam vyskúšať aj dve veľkosti. Sedia aj na užších členkoch a pätách.

Nohy na fotkách majú rozmer 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty sú užšie. Napriek väčšiemu nadmerku sa pri chôdzi nevyzúvali, chôdza bola pohodlná. Veľkosť 37 mi bola tesná, najmä na šírku, potrebovala by som viac priestoru do šírky pre palec.


Similar Posts