Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Peerko Go Storm, recenzia

  • šírka nôh: normálne a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Štýl a pohodlie. To sa ukrýva v topánkach českej značky Peerko. V tejto recenzii vám ukážem Peerko Go Storm vo veľkosti 38. Recenzia vznikla vďaka spolupráci s Nožičkovom, kde tento model nájdete v predaji. Pozrite si tiež recenziu na celoročky Peerko Classic.

Štýlové a pohodlné

Zvršok je kožený, na svetle „hádže“ rôzne odlesky, koža pritom úplne lesklá nie je. Pôsobia teda veľmi zaujímavo. Šmrnc im pridáva aj prešitie jednotlivých dielov. Hoci sú Peerko vhodné aj na širšie nohy, vizuálne široko nepôsobia vďaka bočným dielom, ktoré špičku opticky zmenšujú. Pozrite si aj krátku videorecenziu.

Tento model sa prispôsobí nohám vďaka šnúrkam, ktoré sú prevlečené cez 8 párov kovových očiek. Na boku je zips, s ktorým je obúvanie rýchle a pohodlné.

Vnútro je zateplené flisom, tiež aj stielky. Pri nižších teplotách vás viac zahrejú merino ponožky. Päta nie je spevnená tvrdým opätkom.

Podrážka aj pre začiatočníkov v barefoot obúvaní

Šedá podrážka má typickú vzorku ako sme pri značke Peerko zvyknutí. Po bokoch je vytiahnutá vyššie a je tiež prešitá. Peerko sú vhodné na bežné nosenie, do mesta a tiež pre tých, ktorí prechádzajú na barefoot obuv alebo nevyžadujú úplne tenkú podrážku.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Ako sedia?

Vnútorné rozmery Peerko Go Storm vo veľkosti 38 sú 24,7×9,7cm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova. Peerko Go sedia na normálne až širšie nohy, nižší aj vyšší priehlavok. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky.

Porovnanie s Be Lenka Nord. Peerko sú vyššie, špička pôsobí opticky užšie. Zateplenie je veľmi podobné.

Peerko spájajú štýl a pohodlie a prispievajú k širšej ponuke topánok na normálne až širšie nohy.


Similar Posts