detské barefoot | Ostatné recenzie

Jonap B1, recenzia

  • šírka nôh: normálne až široké
  • priehlavok: nižší (v menších číslach) normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Jonap B1 patria spolu s inými modelmi s označením B medzi barefoot modely. Pozrite si tiež prehľad modelov Jonap barefoot. B1 sú celoročné topánky, recenzia sa týka veľkosti 29. Vyrábajú sa od veľkosti 20 do 30. Za topánočky na recenziu ďakujem barefoot obchodíku Nožičkovo. Tento model je starší, už sa prestal vyrábať, aktuálne sa vyrábajú na novej podrážke, aj v SLIM verzii.

jonap-b1-zhora

Prevedenie

Prevedenie je kvalitné, nikde nevytŕčajú nitky ani lepidlo. Topánky sú z velúrovej kože, vnútro je textilné. Po impregnácii zvládnu aj dážď. Pozrite si aj video prevedenia.

jonap-b1-vnutro

Hmotnosť je 158g, čo je veľmi slušné. Suché zipsy sú kvalitné, držia dobre, vrchný má našitý reflexný prvok. Oproti predošlým modelom sú aj dlhšie, čiže už nebudú krátke pri vyšších priehlavkoch.

jonap-b1-zboku

Stielka je vyberateľná, textilná, úplne flexibilná. Pri topánkach boli ešte jedny hrubšie stielky, ktoré môžete použiť v prípade, ak chcete topánky viac zatepliť.

jonap-b1-pata

Päta je trochu vyššia napríklad oproti sieťovaným Beda teniskám a jemne spevnená ako vidno na fotke. Jonap b1 sadnú aj na užšiu pätu a užší členok.

jonap-b1-pata
jonap-b1-spevnena-pata

Podrážka

Podrážka je ohybná priečne aj pozdĺžne pekne od nova, pozrite si aj video ohybnosti. Niektorým deťom sa najmä v oblasti päty rýchlo vychodí. Aktuálne sa vyrábajú už na novej odolnejšej podrážke.

jonap-b1-podrazky
jonap-b1-ohybnost

Ako Jonap B1 sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 zisťovaná meradlom Plus 12 je 191mm a vnútorná šírka meraná Clevermessom je 74mm. Eshopy často uvádzajú viac, ale šírka topánky je limitovaná podrážkou. Viac o problematike merania sa dočítate v tomto článku. Topánky boli merané so stielkou.

Jonap B1 sú teda vhodné na normálne širokémierne širšie nôžky. Pôjdu utiahnuť aj na užšie členky a nižšie priehlavky. Vďaka dlhším suchým zipsom oproti predošlým verziám budú lepšie sedieť aj na vyšších priehlavkoch.

Topánočky testovali nôžky s mierami 180x70mm, chudé členky, nízky priehlavok. Pozrite sa, ako sedia.

jonap-b1-noha-na-stielke

Okolo členkov išli utiahnuť. Vo väčších číslach na úzke členky sedia lepšie Jonap B12.

jonap-b1-obute
jonap-b1-suche-zipsy
jonap-b1-obute-clenky
jonap-b1-obute-clenky-detail

Similar Posts