Detská obuv | Ostatné recenzie

Jonap B1, recenzia

Značka Jonap vyrába barefoot obuv pod označením B. Prehľad modelov si môžete pozrieť v tomto článku. Recenzia sa týka modelu B1 – celoročky na suché zipsy vo veľkosti 29. Vyrábajú sa od veľkosti 20 do 30. Cena je okolo 43 eur. Za topánočky na recenziu ďakujem barefoot obchodíku Nožičkovo.

jonap-b1-zhora

Prevedenie je kvalitné, nikde nevytŕčajú nitky ani lepidlo. Topánky sú z velúrovej kože, vnútro je textilné. Po impregnácii zvládnu aj dážď. Pozrite si aj video prevedenia.

jonap-b1-vnutro

Hmotnosť je 158g, čo je veľmi slušné. Suché zipsy sú kvalitné, držia dobre, vrchný má našitý reflexný prvok. Oproti predošlým modelom sú aj dlhšie, čiže už nebudú krátke pri vyšších priehlavkoch.

jonap-b1-zboku

Podrážka je ohybná priečne aj pozdĺžne pekne od nova, pozrite si aj video ohybnosti. Niektorým deťom sa najmä v oblasti päty rýchlo vychodí.

jonap-b1-podrazky

jonap-b1-ohybnost

Stielka je vyberateľná, textilná, úplne flexibilná. Pri topánkach boli ešte jedny hrubšie stielky, ktoré môžete použiť v prípade, ak chcete topánky viac zatepliť.

jonap-b1-pata

Päta je trochu vyššia napríklad oproti sieťovaným Beda teniskám a jemne spevnená ako vidno na fotke. Jonap b1 sadnú aj na užšiu pätu a užší členok.

jonap-b1-pata

jonap-b1-spevnena-pata

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 zisťovaná meradlom Plus 12 je 191mm a vnútorná šírka meraná Clevermessom je 74mm. Eshopy často uvádzajú viac, ale šírka topánky je limitovaná podrážkou. Viac o problematike merania sa dočítate v tomto článku. Topánky boli merané so stielkou.

 . ..    jonap-b1-meradlo-plus-12       jonap-b1-clevermess

Jonap b1 sú teda vhodné na normálne širokémierne širšie nôžky. Pôjdu utiahnuť aj na užšie členky a nižšie priehlavky. Vďaka dlhším suchým zipsom oproti predošlým verziám budú lepšie sedieť aj na vyšších priehlavkoch.

Topánočky testovali nôžky s mierami 180x70mm, chudé členky, nízky priehlavok. Pozrite sa, ako sedia.

jonap-b1-noha-na-stielke

Okolo členkov idú krásne utiahnuť.

jonap-b1-obute

jonap-b1-suche-zipsy

jonap-b1-obute-clenky

jonap-b1-obute-clenky-detail

Similar Posts