Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling shoes barefoot novinky na jar 2023

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Každú sezónu sa môžete tešiť na novinky z dielne obľúbenej nemeckej značky WIldling Shoes. V tejto recenzii vám predstavím niektoré novinky na jar 2023. Konkrétne 5 modelov: Atmo Black (veľ. 45), Flora Refoxed a Fundo (veľ.38), Lanka medium clay (veľ.37) a Biber Refoxed (veľ.35).

Značka Wildling je známa zodpovedným prístupom k životnému prostrediu a použitým materiálom, ich barefoot topánky majú kvalitné prevedenie a sú pohodlné. Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú obľúbené aj medzi vegánmi Recenzie na Wildling.Wildling sa vyrábajú od veľkosti 18 do 48. Celú kolekciu nájdete na wildling.shoes a s kódom AWN_STASTNENOZKY  je doprava ZDARMA.

Model Atmo Black

Prevedenie

Univerzálny vyšší model v čiernej farbe zakryje členky a je ideálny na jarné či jesenné obdobie. Zvršok je tkaný v Nemecku a je vyrobený z certifikovanej biobavlny, ktorá spolu s integrovanou membránou robí tento model vhodným aj do nepriaznivého počasia. Membrána obsahuje cca 75% recyklovaného materiálu. Obvodový pásik z mikrovlákna navyše chráni okraje topánok.

Pravidelná impregnácia je dôležitá pre zachovanie vlastností materiálov aj krajší vzhľad (topánky sú po impregnácii odolnejšie voči špine). Po vybalení nie je potrebné impregnovať celý zvršok, ten je ošetrený už z výroby. Pred prvým obutím stačí impregnovať obvodový lem z mirkovlákna. Na impregnáciu používam tieto produkty ale v poslednej dobe mám najradšej sprej priamo z wildling.shoes (sekcia Accessories), ten mi príde viac „ekologický“.

Prúžkované vnútro je z certifikovanej biobavlny. Stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj ďalšie stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka obsahuje 33% podiel recyklovaných materiálov, 25% silice a 15% recyklovaného korku.  Ohybnosť je výborná. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Model Flora Refoxed

Prevedenie

Opäť ide o vyšší model vhodný na jarné a jesenné obdobie. Zvršok je vyrobený z certifikovanej biobavlny špeciálne tak, aby bol vodoodpudivý a poskytoval ochranu aj v nepriaznivom počasí. Nechýba membrána, vyrobená zo 75% recyklovaných materiálov. Po obvode nájdete pásik z mikrovlákna. Čo sa týka impregnácie, platí to isté čo pri modeli Atmo Black.

Vnútro je z biobavlny, stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj ďalšie stielky.

Podrážka a ohybnosť

Typ podrážky je rovnaký ako pri modeli Atmo Black.

Model Fundo

Prevedenie

Tento model je nižší „brat“ modelu Atmo Black. Použité materiály sú úplne rovnaké, preto znovu nebudem písať to isté. Líši sa len výška – model Fundo je „teniskový“ model, zatiaľ čo Atmo Black zakryje členky.

Model Lanka medium clay

Prevedenie

Zvršok tohto modelu je vyrobený z 66% certifikovanej biobavlny a 34% certifikovaného bioľanu. Táto kombinácia pomáha regulovať teplotu a vlhkosť, je ideálna na jar, leto a teplejšiu jeseň.

Vo vnútri nájdete certifikovanú biobavlnu. Vyberateľné stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj iné stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Model Biber Refoxed

Prevedenie

Priedušný ľanový zvršok je ideálny na jar, leto a teplejšiu jeseň. Ľan je skvelý termoregulačný materiál. Nechýba ani membrána z recyklovaných materiálov a obvodový pásik z mikrovlákna.

Vnútro je z certifikovanej biobavlny. Vyberateľné stielky sú konopno-ľanové. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť aj iné stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Ako Wildling Shoes sedia?

Vnútorná dĺžka Atmo vo veľ. 45 je cca 29,7cm, modely Flora a Fundo vo veľ. 38 majú cca 24,8cm, model Lanka vo veľ. 37 má cca 24cm a Biber vo veľ. 35 má cca 23,3cm. Šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii.

Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Wildlingy sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Wildling sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Wildling sú extrémne ľahké a pohodlné na nosenie. Zvršok sa po pár noseniach krásne prispôsobí chodidlám. Všetky modely sú vyrobené s dôrazom na kvalitné materiály a ochranu životného prostredia. Flexibilná podrážka a dostatočný priestor na pohyb prstov zabezpečia komfort pre chodidlá. Kúpa Wildling Shoes je teda výbornou investíciou do zdravých a pohodlných topánok.

Wildling sedia aj na užšie členky, môžete si ich pekne dotiahnuť šnúrkami. K detským modelom sa dodávajú brzdičky s koncovkami, ktoré vložíte na šnúrky a obúvanie je pre deti jednoduchšie. Odporúčam pozrieť si aj stielky z rôznych materiálov, či impregnáciu, v sekcii Accessories.

Ak hľadáte modely na chladnejšie počasie, odporúčam pozerať po vyšších modeloch (napr. Atmo Black, Flora Refoxed), ktoré zakryjú členky. Zároveň sú vyrobené z materiálov, ktoré ochránia chodidlá pred nepriaznivým počasím.

Nižšie modely sú vhodné do teplejšieho jarného a jesenného počasia a tiež na leto. Na leto je najvhodnejší ľanový zvršok, Washi (modely Tanuki) či bavlna.

Nižšie je pár fotiek, ktoré som zatiaľ stihla zachytiť, ostatné ešte doplním 🙂

Wildling shoes sú ideálnou voľbou pokiaľ hľadáte pohodlné, ľahké topánky s dôrazom na ekologickú výrobu a kvalitné materiály.


Similar Posts