Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Bundgaard Walker Pull Tex, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Na túto novinku som sa veľmi tešila pretože snehule na trhu barefoot obuvi chýbajú. Bundgaard Walker Pull Tex sú vlastne čižmy aj snehule v jednom. Vyznačujú sa kvalitou, tepelným komfortom počas nosenia a precíznym spracovaním. Kúpite ich v troch farbách v Nožičkove, ktorému ďakujem za možnosť recenzovať ich 🙂 Recenzia sa týka farby Plum vo veľkosti 29.

bundgaard-walker-pull

Kvalita s membránou

Zvršok je kombinácia textílie a kože. Topánky majú aj TEX membránu. Nezabúdajte na vhodnú impregnáciu, ktorá chráni topánky pred znečistením a pred vlhkom. Správna starostlivosť sa odrazí aj na dobrom vzhľade topánok, ktoré potom výhodnejšie predáte ak budú malé 🙂

Vo vrchnej časti je praktická gumička s brzdičkou, vďaka ktorej sa topánky krásne prispôsobia. Celé topánky pôsobia kvalitne, ako sme u tejto značky zvyknutí. Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútro je z jahňacej kožušiny. Čižmičky majú vyberateľné vlnené stielky. O studené nôžky sa báť nemusíte 🙂 Pozrite si aj tento článok ako udržať nohy v zime teplé.

Podrážka

Pod stielkami nájdete „kartón“, kvôli ktorému sú nové topánky tvrdšie. Podobne ako celoročky The Walk, nosením či ohýbaním topánky zmäknú. Video ohybnosti som nerobila z dôvodu, aby som kartón neohýbala, topánky som mala na recenziu len zapožičané.

Päty sú spevnené. Podrážka je vytiahnutá vyššie a chráni zvršok pred okopaním. Má typickú vzorku. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Bundgaard sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 29 sú 176x67mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova.

Bundgaard Walker Pull Tex sedia na užšie až normálne široké nôžky, na nižší až  mierne vyšší priehlavok. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je dieťa s nižším priehlavkom a užšími členkami. Druhé má obuté Bundgaard Walker Mid Lace, ktoré tiež uvidíte čoskoro v recenzii 🙂

Uvažujete o kúpe alebo už máte doma tieto Bundgaard? Čo na ne hovoríte? Podeľte sa v komentároch  o svoje dojmy 🙂

Similar Posts