Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Altra Superior vs. Lone Peak, porovnanie

  • šírka nôh: užšie až normálne široké (Superior), normálne široké a širšie (Lone Peak)
  • priehlavok: nižzší až normálny (Superior) nižší až vyšší (Lone Peak)
  • členky: užšie až normálne (Superior), užšie až širšie (Lone Peak)

Altra tenisky sú vhodné na beh, turistiku, či iné športy. Majú anatomický tvar špičky, hrubšiu podrážku s dezénom a tlmením. Majú tiež nulový drop. V tejto recenzii je porovnanie modelov Lone Peak 5, Superior 4,5 a novinky Superior 5. Model Lone Peak som testovala niekoľko mesiacov – recenzia na Altra Lone Peak 5.

Altra tenisky nájdete na top4running.sk, s kódom stastnenozky je zľava 5%. Predávajú sa aj na eobuv.sk, nezabudnite využiť zľavový kód (podľa hodnoty objednávky sa mení).

Prevedenie

Model Lone Peak má v oblasti prstov najviac materiálu z týchto troch modelov, je teda viac prispôsobivý do šírky a vhodný aj pre objemnejšie nohy v oblasti prstových kĺbov. Menej materiálu majú Superior 5 a najmenej Superior 4.5, ktoré sú zároveň z týchto troch najužšie. Nižšie sú odfotené v stoji a v stoji na špičkách

Rozdiel je v jazyku, model Lone Peak má jazyk „oddelený“, Superior majú jazyk voľný len na vonkajšej strane. Odlišné sú aj šnúrky, Superior 5 má najdlhšie šnúrky, Superior 4.5 najkratšie.

Všetky tri modely majú v pätovej časti ukrytý suchý zips na uchytenie návleku a v oblasti špičky majú háčik na uchytenie druhej strany návleku. Superior 5 háčik nemajú, návlek sa uchytí o šnúrky.

Každý model má vyberateľné stielky. Model Superior 4.5 má v balení stielky Stone Guard navyše, ktoré môžete použiť.

Podrážka

Všetky tri modely majú nulový drop a podrážku s dezénom a tlmením. Dezén sa líši, čo môžete vidieť na fotkách. Model Lone Peak má podrážku v pätovej časti vytiahnutú viac dozadu. Superior 4.5 sú v strednej časti podrážky najužšie.

Ako Altra tenisky sedia?

Vnútorná dĺžka 38,5 je cca 24,7cm a 39 majú cca 25,3cm. Pri bežeckých topánkach počítajte s väčším nadmerkom ako pri barefoot obuvi na bežné nosenie. Je to samozrejme individuálne, ak máte možnosť, skúste aj dve veľkosti pre porovnanie. Vnútorná šírka závisí priamo od obvodu prstových kĺbov, zvršok je dosť prispôsobivý.

Altra Lone Peak 5 sedia na normálne a širšie nohy, na nižší až vyšší priehlavok. Sedia na užšie až širšie členky.  Superior 4.5 sedia na užšie až normálne nohy, na nižší až normálny priehlavok. Sedia na užšie až normálne členky.  Superior 5 sedia typovo „medzi“. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Superior 5 otestujem v rôznom teréne, zatiaľ si môžete prečítať ako obstál model Lone Peak 5.


Similar Posts