Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Jonap Bella, klasická a SLIM verzia, recenzia

  • šírka nôh: KLASICKÁ verzia: normálne široké, SLIM verzia: užšie
  • priehlavok: nižší až stredne vysoký (obe verzie)
  • členky: užšie až mierne širšie (obe verzie)

Nový model na jeseň 2021 Jonap Bella z dielne známej českej značky je vhodný na nôžky plutvičky, ako aj predošlé modely. Ide o vyššie celoročky – topánky odolné voči vode, využiteľné takmer po celý rok. Jonap Bella nahrádza model B3. Tento model sa vyrába vo viacerých farebných prevedeniach, v klasickej aj SLIM verzii. Prečítajte si aký je rozdiel medzi klasickou a SLIM verziou.

wildling-leto

V recenzii sú Jonap Bella v klasickej verzii (tmavomodré) vo veľkosti 28 a v SLIM verzii (tyrkysové) tiež vo veľkosti 28. Recenzie vznikla vďaka dlhodobej spolupráci s littlefeet.sk, kde ich nájdete v ponuke.

Prevedenie

Zvršok je kožený, po obvode sa nachádza „okopový“ pásik. Osobne chválim tento prvok a beriem ho ako výrazné plus pri detských topánkach. Pre zachovanie vlastností materiálov a vyššej ochrane voči zašpineniu, nezabúdajte na vhodnú impregnáciu. Pozrite si aj video prevedenia.

Jonap Bella sa zapínajú na 2 suché zipsy. Vnútro je textilné a stielky sú tradične vyberateľné. Jazyk je na spodku prišitý. Pár ľudí mi písalo, že sa pri chôdzi jazyk posúva do strany, najmä pri úzkych členkoch a nízkych priehlavkoch.

Po obvode otvoru nechýba polstrovanie. Päta je jemne spevnená.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako na predošlých modeloch, je ohybná už ako nová, ohybnosť je zachytená vo videuTvar špičky je ideálny pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sedia krásne na nôžky plutvičky.

Ako Jonap Bella sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 28 v klasickej verzii 183×70-71mm a v SLIM verzii 183×68-69mm, čo sedí s tabuľkou littlefeet.sk. Pozor, tento model je trochu užší oproti ostatným Jonap modelom. V niektorých e-shopoch som videla omnoho väčšie šírky. Sú e-shopy, ktoré pracne premeriavajú každý model a veľkosť a zase tie, ktoré kopírujú rozmery z predošlých modelov. Dajte si na to pri výbere pozor. Jonap Bella v klasickej verzii sedia na normálne široké nohy a v SLIM verzii na užšie nohy. Obe verzie sedia na nižší až stredne vysoký priehlavokužšie až mierne širšie členky. Pri stredne vysokých priehlavkoch alebo mierne širších členkoch sa môže stať, že suché zipsy nebudú úplne prekryté. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách sú užšie nohy s nízkymi priehlavkami a úzkymi členkami. Napriek tomu, že sú topánky pre testera o číslo väčšie, dajú sa utiahnuť okolo členku.

A takto sedia na rovnaký typ nôh, ale v správnej veľkosti:

Klasická verzia a úzke členky, nižší priehlavok:

Model Jonap Bella v klasickej a SLIM verzii prináša ďalšie možnosti na trh barefoot obuvi. Praktické okopové pásiky potešia nejedného rodiča 🙂 Pozrite si tiež prehľad detských celoročných barefoot topánok.


Similar Posts