barefoot dospelí | Recenzie

Slovenské barefoot sandále Juuri, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: všetky typy
  • členky: všetky typy

Slovenské barefoot sandále Juuri sa perfektne hodia k sukniam, šatám, ponúkajú mnoho spôsobov úväzov. Som fanúšik domácich a ručne vyrábaných produktov a preto sa veľmi sa teším, že vám Juuri sandále môžem bližšie predstaviť. Juuri sandále vychádzajú z obľúbených huarache sandál, sú však elegantnejšie, ženskejšie, s možnosťou rýchlej výmeny šnúrok a mnohých úväzov. Sandále sa vyrábajú od veľkosti 34 do 43. Celú ponuku nájdete na wearjuuri.sk. Sandále som mala možnosť testovať vo veľkosti 38, v recenzii nájdete aj video z testovania.

Čo Juuri vlastne znamená?

Názov značky je z fínskeho jazyka, v preklade znamená „korene“. Filozofia barefootu a značky Juuri je práve o koreňoch, návrate k prirodzenej chôdzi naboso alebo v topánkach, ktoré sú čo najviac prirodzené a rešpektujú tvar našich nôh.

Jedny sandále, mnoho spôsobov nosenia

Juuri sandále môžete nosiť na mnoho spôsobov. Na sandálkach sú putka, cez ktoré sa prevlečú šnúrky a uviažu, fantázii sa medze nekladú 🙂 Juuri majú na stránke aj sekciu „Ako viazať“.

Pozrite si o nich viac aj vo videu.

Balenie

Sandále prišli v ekologickom balení, vo vnútri bolo plátené vrecúško a samozrejme sandálky 🙂

Podrážka a stielka

Podrážka je gumená, má vzorku. Stielka je z brúsenej kože, na výber je šedá alebo tmavohnedá. Tieto farby sú praktické, špinu na nich nie je tak vidieť ako na svetlých farbách stielok. Po obvode je prešitie. Ohybnosť je výborná, je zachytená aj vo videu.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. 

Šnúrky a doplnky

Na výber je množstvo farieb viskózových, ručne šitých šnúrok. Viskóza je obľúbený, príjemný, chladivý a jemný materiál. Na leto ako stvorený 🙂 Šnúrky sú zakončené tak, aby sa ľahko prevliekali cez putka. Okrem viskózových šnúrok sú v ponuke aj kožené šnúrky, tiež vo viacerých farbách. Jedinečnosť sandál podčiarknu aj doplnky kokosové krúžky a spony, ktoré zároveň ponúkajú ďalšie možnosti úväzov.

Ako sandále Juuri sedia?

Sandále vo veľkosti 38 majú 25,1cm a šírku 10,2cm (sú to rozmery celej platne podrážky). Rozmery sedia s tabuľkou výrobcu. Juuri sandále sedia na normálne široké a širšie nohy, na priehlavku a členku sa prispôsobia šnúrkami.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm. Sandále mi tvarovo veľmi pekne sedia. Skúšala som rôzne úväzy podľa návodu aj vlastné štýly, na fotkách nižšie si môžete pozrieť niektoré z nich. Viskózové šnúrky sú veľmi príjemné na nohách, netlačili ma ani medzi prstami. Kožené šnúrky dodajú sandálam minimalistický vzhľad.

Pozrite si tiež video.

Oceňujem aj farbu stielok, na ktorých nie je vidieť špina ako na svetlých farbách. Pocitovo boli stielky tiež príjemné. Slovenské barefoot sandále Juuri sú prepracované, majú mnoho možností úväzov a myslím si, že sa rýchlo stanú obľúbenými medzi barefoot priaznivcami 🙂


Similar Posts