Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Froddo Barefoot sandále, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až širšie

Chorvátska značka Froddo prišla s novinkami z rady Barefoot. Po celoročkách a plátenkách vám predstavujem sandále. Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých farbách. Recenzia sa týka veľkosti 30 v krásnej farbe Blue Electric. Táto recenzia vznikla vďaka spolupráci s Nožičkovom, kde ich nájdete vo viacerých farbách a veľkostiach.

Kvalitné prevedenie

Zvršok je hladkej anilínovej kože farbenej rastlinnými farbami. Prešitie a prevedenie je navrhnuté tak, aby špička nepôsobila široko ani vo väčších číslach. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 30 je  171g.

Zapínanú sa na dva suché zipsy, oba sú prevlečené cez očko. Na vrchnom je logo. Pozrite si aj video prevedenia v komentároch pod príspevkom.

Celé vnútro topánok okrem oblasti pod stielkou je kožené, na päte je zvnútra brúsená koža. Pod stielkou nájdete nite zo šitia, ktoré sú prelepené. V pätovej časti je označenie modelu a veľkosť. Pri pohľade do vnútra vidieť tiež šitie podrážky, podrážka je vytiahnutá vyššie, reálne je tenšia ako sa zvonku zdá.

Stielky s logom sú rovné a vyberateľné, hrúbka je 3mm. Z vrchnej strany sú kožené, zospodu penové.  Stielky sú mäkké, ohybné,  nahrádzať inými ich netreba.

Okolo členku a Achillovky sú vystužené. Vďaka tomu sedia aj na úzke členky.

Päta je spevnená všitým opätkom a tiež vyvýšenou podrážkou. Výška zadnej časti od podrážky po pätu,  je približne 6,8cm.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode prešitá, na špičke aj päte je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku. Rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou (drop), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má jemnú vzorku. Ohybnosť podrážky je spočiatku horšia, ale po pár noseniach zmäknú. Pozrite si video ohybnosti v komentároch pod príspevkom, v ktorom je vidieť rozdiel ohybnosti. Ružové plátenky sú trochu poohýbané v rukách, sandále nie.

Tvar špičky Froddo Barefoot je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. 

Ako sedia?

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 30 195mm, vnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 74mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Rozmery stielok sú takmer rovnaké ako vnútorné rozmery obuvi. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Sandále Froddo Barefoot sú vhodné na normálne a širšie nohy, nižší až normálne vysoký priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na úzke členkyZvládnu aj mierne vyšší priehlavok, ale suché zipsy nebudú úplne prekryté. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 190x74mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Dajú sa utiahnuť aj na úzky členok.

Porovnanie s Vivobarefoot Primus Trail. Vivobarefoot sú v päte užšie, majú „banánový“ tvar. Oboje sedia pekne na úzkych členkoch.

Porovnanie s Feelmax Kuosku. Feelmax sú širšie v päte, sedia na normálny a vysoký priehlavok.

Porovnanie s Jonap B1. Froddo má podrážku masívnejšiu, môže sa zdať, že sú v päte oproti Jonapom omnoho širšie, rozdiel však je menší. Froddo majú trochu lepší tvar špičky.


Similar Posts