Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Bundgaard The Walk sandále, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nízky až normálny
  • členky: užšie až normálne

Značka Bundgaard je obľúbená nielen kvôli dizajnu, ale aj kvalite. Gumená špička chráni zvršok a topánočky od tejto dánskej značky prežijú kadejaké husárkse kúsky 🙂 Sandále The Walk sa vyrábajú od veľkosti 19 do 27, cena sa pohybuje okolo 57eur. Recenzia sa týka veľkosti 27, vo farbe Night Sky. Recenzovať ich pre vás môžem vďaka spolupráci s predajnňou a e-shopom Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých farbách a veľkostiach.

bundgaard-the-walk-sandale

Kvalita a prepracované detaily

Zvršok aj vnútro sú kožené (okrem oblasti pod stielkou), sandále sa zapínajú na dva suché zipsy, vrchný je prevlečený cez očko. Konce suchých zipsov sú prešité, v prípade potreby ich jednoducho skrátite.

Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 27 je 136g. Prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

Sandále majú vyberateľné stielky, ktoré sú zhora kožené, zospodu penové, majú miernu podporu klenby a žliabok na pätu. Aj kvôli hrúbke ich odporúčam vybrať a nahradiť tenkými a rovnými stielkami, napr. z DM drogérie. Okolo členku a päty je polstrovanie, v menších číslach sedia aj na úzke členky.

Päta je spevnená, podrážka je v oblasti päty vytiahnutá vyššie. 

Gumená podrážka pre ochranu zvršku vyvýšená aj na špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce. Podrážka má vzorku, je spočiatku tuhšia, nosením zmäknú. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 27174x66mm (bez originálnej stielky), sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Vhodnosť obuvi je potrebné overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Sandále Budngaard The Walk sedia na užšie až normálne široké nôžky, nízky až normálny priehlavok, užšie až normálne členky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 158x64mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Na dĺžku sú mu ešte veľké, inak sedia pekne. Hnedé sandále sú Bundgaard Petit veľ. 25 – 156x64mm, ktoré sú malé na dĺžku. Fotka slúži na porovnanie týchto dvoch modelov, ako sa dajú utiahnuť na úzke členky. Model The Walk sedí lepšie.

Ak sa vám recenzia páčila, zdieľajte ju ďalej 🙂


Similar Posts