Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Beda EL s užším otvorom na členok, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Novinkou jesene 2021 je nový strih Beda celoročiek, s užším otvorom na členok. Pozrite si aj ostatné recenzie na značku Beda. Tento aj iné modely nájdete v ponuke littlefeet.sk a v recenzii sa pozrieme bližšie na veľkosť 30.

be-lenka

Prevedenie

Zvršok je kožený, špička je chránená navyše aj pásikom z brúsenej kože. Nechýba membrána, pri impregnácii nezabúdajte použiť vhodné prípravky na membránu. Pozrite si aj video prevedenia a ohybnosti.

Beda sa zapínajú na dva suché zipsy. Nie sú veľmi dlhé, pri vyšších priehlavkoch nebudú dopnuté úplne. Vrchný suchý zips má na konci reflexný prvok. Jazyk má putko na uchytenie, ktoré môžete využiť.

Vnútro je textilné a nechýbajú ani typické vyberateľné stielky so žliabkom. Otvor okolo členku je zúžený a vypolstrovaný. Polstrovanie je zároveň reflexné. Na fotke pekne vidieť rozdiel oproti klasickému modelu.

Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a tiež opätkom.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka ostala bez zmeny. Je ohybná už od nova, po obvode je vytiahnutá vyššie a má vzorku. Ohybnosť je zachytená vo videu.

Rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou (drop), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky  je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na plutvičky a tvar prstov skôr dorovna (s miernym sklonom k malíčku). 

Ako Beda EL sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 30 sú 185x77mm, čo sedí s tabuľkou Littlefeet.sk.  Beda EL sedia na normálne a široké nôžky, nízky až vyšší priehlavok, užšie aj normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je tester s nízkymi priehlavkami a úzkymi členkami. Beda sedia v týchto oblastiach ukážkovo. Pri vyšších priehlavkoch suché zipsy nebudú úplne prekryté, na tieto typy nôh sú vhodnejšie iné Beda modely.

Porovnanie s D.D.step 073 (recenzia už čoskoro). Beda sú širšie, líšia sa tiež tvarom. V prednej časti sú objemnejšie D.D.step.

Beda EL sedia vďaka upravenému strihu aj na úzke členky a nízke priehlavky. Majú membránu a ochránenú špičku pásikom z brúsenej kože. Na širšie nôžky sú skvelou voľbou 🙂


Similar Posts