Barefoot | barefoot dospelí | Nezaradené | Recenzie

Jampi Bea barefoot, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až širšie

Český výrobca Jonap začal vyrábať barefoot obuv pre dospelých s názvom Jampi. V tejto recenzii vám predstavím dva modely – kožené Jampi Bea kvet a textilné Jampi Bea šedé, oba modely sú vo veľkosti 37. Vyrábajú sa od veľkosti 36 do 41. Na recenziu som ich mala požičané z barefoothedvika.sk kde ich nájdete vo viacerých prevedeniach.

wildling-leto

Prevedenie

Zvršok modelu Bea kvet je kožený, Bea šedé sú z vodooodpudivej textílie. Musím sa priznať, že som rozdiel vôbec nepostrehla, možno pri detailnejšom skúmaní by som zbadala rozdiel. K udržaniu zvršku v dobrom stave a vodoodolnosti dopomôže vhodná a pravidelná impregnácia. Prevedenie pôsobí prepracovane a kvalitne, pozrite si tiež video.

Vnútro je textilné, Jampi majú vyberateľné textilné stielky. Sú trochu hrubšie, ak ich nahradíte tenšími (napr. z DM) získate viac priestoru na nohy.

Jampi sa nohám prispôsobia vďaka šnúrkam. Na jazyku je putko, ktoré môžete tiež využiť. Po obvode sú polstrované a príjemné.

Päta je spevnená čiastočne aj vyvýšenou podrážkou. Zároveň je vymäkčená a príjemná.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode vyvýšená. Má jemnú vzorku a ohybnosť je dobrá už od nova, je zachytená (bez stielky) vo videu. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Jampi Bea sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 37  248x94mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Jampi Bea sedia na užšie až normálne široké nohy, na nižší až normálne vysoký priehlavok. Sedia aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Na šírku mi pohodlne sedeli bez originálnych stielok. So stielkami si teda viete pekne regulovať vnútorný priestor podľa vlastných potrieb.

Okolo členkov sedeli dobre, polstrovanie je príjemné. Oceňujem aj podrážku, ktorá je po obvode vytiahnutá vyššie, je to praktické aj pri šoférovaní 🙂

Jampi barefoot sú teda vhodnou voľbou najmä pre užšie až stredne široké nohy, majú viacero prevedení a tiež priaznivú cenu 🙂


Similar Posts