Barefoot | detské barefoot | Nezaradené | Ostatné recenzie | Recenzie

Filii Softway, recenzia

Nemecká značka Filii prišla na jar s novinkami, medzi ktorými sú aj plátené tenisky Softway. Vyrábajú sa vo viacerých farbách, od veľkosti 21 do 33. Cena sa pohybuje okolo 70eur. Recenzia sa týka farby Mint vo veľkosti 25. Za požičanie topánok na recenziu ďakujem e-shopu Bosáčik, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach. 

Prevedenie

Zvršok je z bio bavlny, čo je u tejto značky novinka. Viažu sa okrúhlymi šnúrkami, majú farebné a praktické kovové očká. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 25 je s vložkou 105g, bez vložky 99g. 

Vnútro je tiež z bio bavlny, okrem oblasti pod stielkou.

Stielky sú vyberateľné, rovné, hrubé cca 3mm. Z vrchnej strany sú bavlnené, zospodu penové. Sú polstrované, nahradiť ich môžete tenkými, napr. týmito z DM drogérie. Jednoducho ich vystrihnete z dospeláckych stielok.

Okolo členku sú zvonku vystužené,  po bokoch sú prešité červenou niťou.

Päta nie je spevnená, ohne sa ľahko dnu. Na vrchu päty je praktické očko. Výška od podrážky po pätu v zadnej časti je 5,9cm.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode prešitá, na špičke je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má typickú štruktúru, ako sme pri Filii zvyknutí. Ohybnosť podrážky je od nova výborná, aj v oblasti päty. Pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné na rovný tvar nôh.

Ako Filii sedia?

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 25 165mm so stielkou a bez stielky 168mm. Vnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 64mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Bosáčika. Stielka je široká 62mm, jej rozmery nezodpovedajú vnútorným rozmerom obuvi. Či je obuv vhodná, zistíte premeraním nôh a obuvi.

Filii sú vhodné vo veľkosti 25 na užšie až normálne široké nôžky, nižší až mierne vyšší priehlavok, normálne široké členky. Šnúrkami sa dajú prispôsobiť. Nie však dostatočne na kombináciu úzkych členkov a nízkych priehlavkov.  Posúdiť priehlavok a členok môže byť náročné, preto je vhodné skúšanie. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby online poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 156x63mm, členok užší 15.5cm, priehlavok normálny až nižší 11.5cm, päty normálne až užšie

Napriek utiahnutiu dieťaťu nesedia dobre okolo členku, vzniká tam medzera. Tiež sú široké v oblasti päty. Fotka nohy na stielke slúži len pre predstavu. 

Porovnanie s Protetika Rony vo veľkosti 26-167x66mm


Similar Posts