Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Čižmy Fare Bare, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Čižmy Fare Bare sú ideálna na normálne a širšie nôžky. Tieto konkrétne s označením 5142201 sa vyrábajú od veľkosti 23 do 27. V recenzii je veľkosť 25. Pozrite si aj iné modely značky Fare Bare. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože – nubuku. Nie je to velúr (typický pre Jonapy na pôvodnej podrážke), ktorý má vyšší vlas, nubuk má nízky vlas a zamatový vzhľad. Tipy a rady ako takú obuv ošetrovať nájdete v tomto článku. Majú dva suché zipsy, jeden zvonku, druhý z vnútornej strany sáry. Pozrite si aj video prevedenia

Vnútro je zateplené, podšívka je (umelá) textilná kožušinka. Stielky sú vyberateľné, zhora sú zateplené kožušinkou aká je v celom vnútri čižmy.

Päta je jemne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou.

Podrážka

Podrážka na špičke a päte je vyvýšená kvôli ochrane zvršku. Je z z termokaučuku, má typickú vzorku ako sme pri značke Fare Bare zvyknutí. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Tvar je vhodný aj pre dominantné palce, tiež sedia na nôžky s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec.

Podrážka je ohybná priečne aj pozdĺžne v oblasti špičky aj päty pekne od nova, pozrite si aj video ohybnosti.

Ako čižmy Fare Bare sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 25 zisťovaná meradlom Plus12 je 167mmvnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 69mm.

Fare Bare čižmičky sú vhodné na normálne široké a širšie nôžky, na nôžky „plutvičky“. Znesú nízky maximálne normálny priehlavok, pri bacuľatejších nôžkach je problém obuť ich cez otvor v mieste priehlavku (viď nižšie na foto). Okolo členku sa dajú prispôsobiť aj na chudé členky.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 152 a 156mm, šírku nôh 63mm, priehlavok normálny až nižší 11cm, členky normálne. Na fotkách sú aj snehule Fare Bare.


Similar Posts