Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Beda Softshell, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Beda Softshell tenisky z dielne českej značky sú vhodné na jarné, letné aj jesenné obdobie, tiež na športové aktivity. Recenzia sa týka veľkosti 29, vyrábajú od veľkosti 20 do 35, cena sa pohybuje okolo 39eur. Za poskytunutie topánok na recenziu ďakujem obchodu SOJKAshop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach. V recenzii je staršia verzia, aktuálne sa vyrába už nová verzia s výraznejším polstrovaním okolo členkov.

Prevedenie

Zvršok ako už z názvu vyplýva je softshellový, materiál je jemný, príjemný, mäkký a poddajný. Dajú sa utiahnuť suchými zipsami. Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútro aj jazyk z vnútornej strany sú sieťované. Vyberateľné stielky majú žliabok pre lepšiu fixáxiu päty. V prípade vpadnutých členkov po odporúčaní fyzioterapeutom to má priaznivý efekt. Stielky prípadne môžete vymeniť za tenké z DM drogérie.  Výmenou stielok sa zväčší aj vnútorný priestor. Bez stielok ich neodporúčam nosiť, je tam šitie, ktoré by sa mohlo narušiť.

Päta je spevnená len v oblasti podrážky, ktorá je vytiahnutá vyššie, zvršok je úplne mäkký. Novšie modely majú výraznejšie polstrovanie po obvode otvoru.

Podrážka a ohybnosť

Gumená podrážka je pekne ohybná už od nova, pod špičkou aj pod pätou, pozrite si aj video ohybnosti. Drop je nulovýčo je jedno kritérií barefoot obuvi.  Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce, neodporúčam ich pre nôžky s výrazným sklonom prstov od palca k malíčku, pretože pri akurátnom nadmerku nad palcom by bol nad prštekmi nadmerok príliš veľký.

Ako Beda Softshell sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 je s vložkou 178mm a bez vložky 184mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je s vložkou 72mm a bez 73mm. 

Beda Softshell sú vhodné na normálne široké a mierne širšie nôžky, nižší, normálny a mierne vyšší priehlavok, normálne široké členky. Idú utiahnuť lepšie ako ostatné Beda aj na užšie členky, odporúčam voliť menší nadmerok – 0,8 až 0,9cm.  Dobre budú sedieť nôžkam s druhým prstom dlhším ako palec alebo s mierne dlhším palcom a nôžkam, ktorým idú pršteky skôr dorovna. Ak si nie ste istí výberom vhodných topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 17,1×6,5cm, nízky priehlavok a úzke členky, menšie číslo by bolo vhodnejšie. Novšie modely majú výraznejšie polstrovanie okolo členkov a sedia na úzke členky lepšie.


Similar Posts