Obuv pre dospelých

Beda dámske balerínky, recenzia

Beda je česká firma, ktorá vyrába barefoot obuv pre deti a aj pre dospelých. Tieto dámske baleríny sa vyrábajú vo viacerých zaujímavých farbách, od veľkosti 37 do 43. Recenzia sa týka béžovej farby veľkosti 38. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ostatných veľkostiach.

beda-damske-balerinky

Zvršok je zo sieťoviny, ktorá však nie je kvôli podšitiu veľmi priedušná. Stielka je tiež hrubšia, preto ich na horúce dni neodporúčam. Naopak, ideálne budú na jar či jeseň.

beda-damske-balerinky-vnutro

Po obvode je lemovacia gumička, vďaka ktorej sa pekne prispôsobia na nohy. Balerínky sú príjemne mäkké a ohybné, pozrite si aj video prevedenia. 

beda-damske-balerinky-lemovacia-gumka

Podrážka má štvorčekovú vzorku, je ľahko ohybná do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti.

beda-damske-balerinky-ohybnost-spicka beda-damske-balerinky-ohybnost-pata

Drop je nulový, čiže podrážka je rovnako hrubá pod pätou aj pod špičkou, okolo 5mm. Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce.

beda-damske-balerinky-podrazka

Pekne držia aj na užšie päty a členky.

beda-damske-balerinky-obute-pata

Vnútorné rozmery sú približne 250x97mm (bez roziahnutia do šírky). Vďaka sieťovine sa do šírky prispôsobia ako vidno na fotke.

beda-damske-balerinky-sirka-prisposobiva

Balerínky sedia ideálne na normálne a šioké nohy. Sú vhodné aj na nohy plutvy (úzke päty a široké pod prstami), po stranách sa môžu v tomto prípade trochu odchyľovať, ale je to len estetická záležitosť. Znesú aj vysoký priehlavok a celkovo „bacuľaté“ nohy. Vďaka sieťovine pôsobia ako „hybridné“.

Nohy na fotkách majú rozmer 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty sú užšie.

beda-damske-balerinky-obute beda-damske-balerinky-obute-clenok beda-damske-balerinky-obute-na-spickach-detail beda-damske-balerinky-obute-na-spickach

Similar Posts