Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling shoes barefoot novinky jeseň, zima 2023

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Wildling Shoes pripravili krásne novinky na jeseň zimu 2023. Každá kolekcia obsahuje niekoľko modelov, ktoré sú „stálice“ a ktoré už poznáte a samozrejme aj novinky. V tejto recenzii vám bližšie predstavím modely Tanuki Umi (veľ. 35), Tanuki Niji (veľ. 38), Tejo Blue (veľ. 35), Douro (veľ. 38) a Chestnut (veľ. 43).

Značka Wildling je známa zodpovedným prístupom k životnému prostrediu a použitým materiálom, ich barefoot topánky majú kvalitné prevedenie a sú pohodlné. Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú obľúbené aj medzi vegánmi Recenzie na Wildling. Wildling sa vyrábajú od veľkosti 18 do 48. Celú kolekciu nájdete na wildling.shoes a s kódom AWN_STASTNENOZKY  je doprava ZDARMA.

Model Tanuki Umi

Prevedenie

Tento model je vyrobený z japonského washi papiera a vlákien manilského konope. Vďaka tomuto jedinečnému spojeniu materiálov sú tenisky priedušné a odvádzajú vlhkosť. Ide teda o ľahký teniskový model, vhodnejší skôr na teplú jeseň, jar alebo leto.

Stielky sú konopno-ľanové a sú vyberateľné. Vďaka priedušnému papierovému zvršku so super rýchloschnúcimi vlastnosťami sú Tanuki ideálne pre vodné dobrodružstvá – stačí vybrať vložky do topánok. Alebo ich jednoducho vymeňte za washi vložky (dostupné samostatne v sekcii doplnky). Súčasťou balenia menších veľkostí do 35 sú aj brzdičky pre jednoduchšie obúvanie.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka obsahuje 33% podiel recyklovaných materiálov. Ohybnosť je ako u tejto značky býva, výborná. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Model Tanuki Niji

Prevedenie

Tento svetlý model je v podstate bratom Tanuki Umi. Opäť ide o model vyrobený z Washi papiera a manilského konope. Rozdiel je v podstate len vo farbe 🙂 Tanuki Umi, Tanuki Niji a Tanuki Yoru patria do rady Essentials – vyrábajú sa každý rok.

Model Tejo Blue

Prevedenie

Tento model je ideálny do chladnejšieho a vlhkého počasia – na jar, jeseň a miernejšiu zimu. Extra husto tkaný vrchný materiál z recyklovanej bavlny a integrovaná membrána udržia nohy dlhodobo v suchu. Po obvode sa nachádza pásik z mikrovlákna, ktorý dodáva extra ochrannú vrstvu.

Vlnené vnútro zabezpečuje tepelný komfort. Kovové očká uľahčujú zaväzovanie topánok. Súčasťou balenia veľkostí do 35 sú aj brzdičky pre ľahšie obúvanie.

Stielky sú takisto vlnené a nie sú vyberateľné. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť rôzne stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie. Pre ľahšie obúvanie je súčasťou praktické putko na päte.

Model Chestnut

Prevedenie

Tento model je veľmi podobný modelu Tejo Blue. Je vhodný na jar, jeseň, miernejšiu zimu. Zvršok je vyrobený z vlny a konope má prirodzené vlastnosti regulujácie teploty. Nechýba ani membrána a obvodový pásik z mikrovlákna. Kombinácia vlny a konope a špeciálna väzba dodáva tomuto modelu výnimočný vzhľad.

Tepelný komfort je zabezpečený vlneným vnútrom. V sekcii Accessories si môžete v prípade potreby dokúpiť rôzne stielky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Model Douro

Tento model je ideálny na chladné počasie a zimu. Vďaka vlnenému zvršku a vnútru je zabezpečený tepelný komfort. Vlna je zároveň termoregulačná a výborne odvádza pot. Samozrejmosťou je obvodový pásik z mikrovlákna, ktorý zvyšuje ochranu zvršku.

Tepelný komfort ešte zvýšite vlnenými stielkami, ktoré nájdete v sekcii Accessories. Takto sú topánky vhodné aj do mínusových teplôt.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako pri modeloch vyššie.

Ako Wildling Shoes sedia?

Vnútorná dĺžka Chestnut vo veľ. 43 je cca 28,5cm, modely Douro a Tanuki Niji vo veľ. 38 majú cca 24,8cm, model Tejo Blue a Tanuki Umi vo veľ. 35 majú cca 23,3cm. Šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Vnútorný priestor zmenšujú pridané stielky.

Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Wildlingy sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Wildling sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Wildling sú ako vždy skvelé. Vyznačujú sa extrémne nízkou hmotnosťou a poskytujú pohodlie. Všetky modely sú vyrobené s dôrazom na kvalitné materiály a ochranu životného prostredia. U Wildling budete márne hľadať lacné materiály a „odfláknuté“ prevedenie. Ešte aj balenie topánok je prispôsobené ekologickej filozofii tejto značky. Aj preto sú Wildling Shoes také obľúbené a ľudia do nich radi investujú.

Modely Tanuki z tejto recenzie sú vhodné skôr na vyššie teploty alebo ak máte radi vzdušnejšie topánky. Odporúčam ich na letné obdobie, teplejšiu jar a jeseň.

Model Tejo Blue a Chestnut sú ako stvorené na jarné a jesenné obdobie, kde sú už teploty nižšie. Môžete ich takisto nosiť aj počas miernejšej zimy. Doplnením vlnených stielok alebo ponožiek zvládnu aj klasickú zimu.

Vlnený model Douro je priamo určený na zimu, prípadne pre tých, ktorý majú radi vysoký tepelný komfort. S vlnenými stielkami či ponožkami zvládnu aj mínusové teploty.

Wildling sedia aj na užšie členky, môžete si ich pekne dotiahnuť šnúrkami. K detským modelom (do veľkosti 35 vrátane) sa dodávajú brzdičky s koncovkami, ktoré vložíte na šnúrky a obúvanie je pre deti jednoduchšie. Odporúčam pozrieť si aj stielky z rôznych materiálov, či impregnáciu, v sekcii Accessories.

Nižšie pridávam ešte pár fotiek z Wildling stránky 🙂

Wildling shoes sú ideálnou voľbou pokiaľ hľadáte pohodlné, ľahké topánky s dôrazom na ekologickú výrobu a kvalitné materiály.


Similar Posts