Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Be Lenka Flexi, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie, niekedy aj užšie
  • priehlavok: nízky až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Sandále Be Lenka Flexi sú spolu s modelom Grace a Promenade novinkami tohto leta 🙂 Vyrábajú sa v piatich farebných kombináciách, od veľkosti 36 do 43. Cena sandál je 75eur. Recenzia sa týka veľkosti 38 vo farbe Pink.

be-lenka-flexi

Minimalistické a trendy

Sandále majú mierne elastický pásik vedený od palca až k členku. Sú vhodné k športovému outfitu, ale aj k šatám. Hmotnosť jednej sandály vo veľ. 38 je 121g. Sandále sa regulujú na viacerých miestach, majú jeden pásik od palca až k členku a druhý remienok vzadu okolo Achillovky. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/1516029998584849/

Pásik vytvára písmeno „Z“. Na strane malíčka je očko, cez ktoré je pásik prevlečený a ľahko tak sandále prispôsobíte svojej nohe. Ďalšie očko je pri členku, kde pásik znovu prispôsobíte a zvyšok pásika sa zapne na suchý zips.

Druhý remienok je za Achillovkou, prispôsobí sa ľahko suchým zipsom. Ak si remienok stiahnete viac, noha sa posunie dopredu, čiže si viete regulovať trochu aj nadmerok.

Kontakt s povrchom

Stielka je kožená, v zadnej časti je logo. Tento model nie je po obvode prešitý. Ostatné farebné prevedenia sandál Flexi majú čiernu podrážku.

Podrážka má 4mm, spolu so stielkou je hrubá 5-6mm. Je flexibilná, pozrite si aj video ohybnosti.  Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/313410989800515/

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom alebo mierne dlhším druhým prstom. Sedia najmä na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Sandále majú vo veľkosti 38 rozmery 249x98mm, pri šírke záleží aj na mieste merania. Údaje sedia s tabuľkou výrobcu pri produkte. Odporúčaný nadmerok je individuálny, rátajte aspoň so 6-7mm nadmerkom do dĺžky. Výber vhodnej veľkosti závisí aj od nastavenia, tvaru nôh a prstov. Ak si nie ste istí vhodnosťou, môžete využiť služby on-line barefoot poradenstva.

Be Lenka Flexi sedia najmä na normálne až širšie nohy, niekedy aj na užšie. Prispôsobia sa na úzke aj širšie členky. Pri normálnom a vyššom priehlavku alebo širších nohách sa môže stať, že suchý zips hlavného pásika nebude úplne prekrytý.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Tvarovo mi sedia sandále pekne, prsty majú priestor na prácu, aj malíček je voľný. Na fotkách sú aj Promenade Grace . V porovnaní s ostatnými modelmi som pri Flexi mala najmenej pocit, že mi dobre držia na nohe. Ak som pásik stiahla pri malíčku viac, palec mi ťahal do vnútra. Pri voľnejšom nastavení vznikla medzi chodidlom a stielkou väčšia medzera, mám radšej tesnejšie sandále, aby som predišla zakopnutiu o podrážku. S nastavením sa môžete pohrať, mnoho mojich klientiek mi dalo pozitívnu spätnú väzbu a tento problém nemali 🙂

Be Lenka Flexi sú horúcou voľbou letnej sezóny. Ak sa vám recenzia páčila, zdieľajte ju ďalej 🙂

Similar Posts