detské barefoot | Ostatné recenzie

Merrell Bare Access AC, recenzia

Merrell Bare Access AC. Ľahké vzdušné tenisky s dezénom – vhodné do lesného terénu alebo na beh po tvrdom rovnom povrchu.  Dostupné aj v iných farbách. Cena okolo 50eur, no často bývajú v akcii na eobuv.sk. Recenzia sa týka veľkosti 30.

Merrell Bare Access AC

Prevedenie

Prevedenie topánok je veľmi dobré, nikde netrčia nitky ani lepidlo, suchý zips drží pevne. Zvršok je priedušná sieťovina, špička a oblasť okolo päty je potiahnutá, aby nedošlo k okopaniu.  Pozrite si aj video prevedenia.

Merrell Bare Access AC zvrchu

Hmotnosť je krásnych 113g, čiže sú ozaj ľahučké. Päta je spevnená vzadu a aj po bokoch, čo zabezpečí, že noha bude držať na mieste.

Šnúrky sú gumičkové, vďaka čomu je obúvanie jednoduchšie. Suchý zips ide pekne dotiahnuť aj na nízky priehlavok. Stielka vyberateľná nie je.

Podrážka a ohybnosť

Ohybnosť je takmer nulová, čo ale ani nie je od takého druhu obuvi a dezénu žiadané. Pozrite si video ohybnosti. Podrážka hoci je čierna, nefarbí (non-marking).

Výrobca sľubuje nulový drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou). Podrážka pod pätou sa zdá byť vyššia, pretože je povytiahnutá po bokoch, no päta je uložená nižšie. Špička sa dvíha jemne dohora,

Merrell Bare Access AC podrazka

Ako Merrell Bare Access sedia?

Veľkosť 30vnútornú dĺžku 192mm a vnútornú šírku 74mm.

Sú vhodné na užšie až normálne široké nohy. Sedia dobre aj na úzke členky a päty. Tvar špičky je dobrý.

Merrell Bare Access AC noha na topanke
Merrell Bare Access AC obute
Merrell Bare Access AC obute-clenky

Od obuvi tohto štýlu sa neočakáva ohybnosť, ale ľahkosť, pevnejší opätok (spevnená päta), ktorý bude držať pätu na mieste. Ak vaše deti nezvládajú barefoot alebo sa v nich šmýka, odporúčam tieto topánky ako alternatívu do lesa, na bicykel, či na beh po tvrdom povrchu, Dospelí vyhľadávajú takúto obuv napr. na cvičenie, aktivity, kde sa veľa skáče a pod. Nájdete ich na eobuv.sk kde sú často v akcii.


Similar Posts