Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Ako sedia Altra tenisky – prehľad modelov, tabuľka veľkostí

Prichádza mi veľa dotazov na to, ako sedia Altra tenisky, akú veľkosť zvoliť, preto som vám pripravila tento prehľad. Nájdete tu najmä modely, ktoré som mala možnosť testovať, premerať. Prečítajte si tiež viac o modeloch Altra v podrobnejších recenziách.

Aké sú tenisky Altra?

Altra tenisky sú obľúbené pre svoju nízku hmotnosť, anatomický tvar špičky, nulový drop. Zároveň majú hrubšiu podrážku s tlmením. Využijete ich na šport, beh, do fitka, aj na bežné nosenie. Sú ideálnou voľbou pri prechode z klasických topánok na barefoot obuv alebo jednoducho ak preferujete hrubšiu podrážku a zároveň anatomický tvar špičky, ktorý neobmedzuje prirodzený pohyb prstov.

Kde Altra tenisky kúpiť?

Nájdete ich v predaji na rôznych stránkach, aj zahraničných, pozor však na clo a vyššie náklady na prípadné vrátenie. Na slovenskej stránke top4running.sk môžete využiť kód stastnenozky pre 5% zľavu. Altra tenisky môžete predať/kúpiť aj v barefoot skupine na Facebooku.

V tejto recenzii na vás čakajú informácie a dojmy z ďalšieho modelu zo série značky Altra, konkrétne Altra Escalante Racer. Zaujímajú vás ďalšie modely tejto značky? Prečítajte si o modeloch Altra viac.

Ako Altra tenisky sedia?

Vo všeobecnosti sú pánske modely širšie než dámske. Medzi jednotlivými verziami môžu byť drobné rozdiely v šírke (napríklad Superior 4 vs. Superior 5), ktoré sú spôsobené napríklad typom použitých materiálov.

Escalante Racer – beh po ceste, šport, bežné nosenie, vhodné na normálne až širšie nohy

Lone Peak – ideálne do terénu, trail, vhodné na normálne až širšie nohy

Provision – beh po ceste, šport, bežné nosenie, vhodné na normálne široké nohy

Rivera – beh po ceste, šport, bežné nosenie, vhodné na normálne až širšie nohy

Superior – cesta/terén, verzia 4,5 je vhodná na užšie nohy, verzia 5 na stredne široké nohy

Timp – ideálne terénu, vhodné na užšie až normálne široké nohy

Torin – beh po ceste, vhodné na normálne až širšie nohy

Ako vybrať správnu veľkosť?

Ideálny nadmerok sa pohybuje v rozmedzí 1 – 1,5cm. To znamená, že k dĺžke nohy je potrebné pripočítať tento priestor navyše. Nohy sa pri pohybe posúvajú dopredu a nadmerok zabezpečuje priestor na tento pohyb. Výber vhodnej veľkosti nezávisí len od dĺžky nôh, ale aj od tvaru nôh a vášho pocitu. Medzi jednotlivými modelmi sú rozdiely v špičke – podrážka ju chráni viac alebo menej. Aj to môže mať vplyv na výber vhodnej veľkosti.

Tip: vyskúšajte si dve veľkosti v pohodlí domova, kde nie ste v časovej tiesni. Postavte sa na špičky, poskáčte si a porovnajte, ktorá veľkosť vám vyhovuje viac

Veľkostná tabuľka udáva mnou namerané vnútorné dĺžky topánok pre konkrétnu veľkosť a konkrétny model. Tabuľku budem postupne dopĺňať o ďalšie modely a veľkosti 🙂

Superior 4,5 – veľ. 38,5W – 24,5cm

Lone Peak 5 – veľ. 38,5W – 24,7cm

Escalante Racer, Lone Peak 5 a 6, Provision 5 a 6, Superior 5 – veľ. 39W – 25,3cm

Rivera 2 – veľ. 40W – 25,5cm

Rivera 2 – veľ. 41W – 26cm

Timp 3 – veľ. 46M – 29,5cm

Däúfam, že vám tento článok pri výbere Altra tenisiek aspoň trochu pomohol. Viac informácií sa dočítate v jednotlivých recenziách na tenisky Altra.


Similar Posts