detské barefoot | Ostatné recenzie

Bundgaard Petit, recenzia

 

Bundgaard je dánska značka s dlhoročnými skúsenosťami. Recenzia sa týka barefoot modelu Petit vo veľkosti 22, ktorý sa vyrába od čísla 19 do 25. Cena je okolo 47eur.

Bundgaard-petit

Prevedenie je veľmi kvalitné, oceňujem aj ako sa vyhrali s detailami loga a značky. Topánky sú kožené, špička a čiastočne aj päta sú chránené gumou. Guma na špičke je mäkká, neobmedzuje prsty. Priečna aj pozdĺžna ohybnosť je výborná už od nova, akurát koža v oblasti päty je zo začiatku na môj vkus príliš tuhá. Pozrite si aj video prevedenia a ohybnosti.

Rozopnutím suchých zipsov dostanete krásny priestor, čo výrazne uľahčuje obúvanie malých neposedníkov.

Bundgaard-petit-suche-zipsy

Podrážka má jemnú vzorku, vďaka dobrému tvaru sú vhodné aj na dominantné palce (palec je najdlhší prst), čo je v menších číslach skôr rarita.

Bundgaard-petit-podrazka

Drop, teda rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod pätou a špičkou je nulový. Je to veľmi dôležité, pretože nosením obuvi s vyvýšenou pätou sa mení postoj, telo sa nakláňa dopredu a celkovo vznikajú zlé stereotypy chôdze či v postoji. Podrážka je po bokoch povytiahnutá do výšky.

Bundgaard-petit-zboku

Hmotnosť jednej topánky je 103g, čo je trochu viac.  Vzhľadom na to, že sú to celoročky z hrubšej kože, je to prijateľné.

Bundgaard Petit majú opätok (spevnenú pätu) do výšky ako vidno na fotke.

Bundgaard-petit-opatok

Vyberateľné stielky sú kožené, rubová strana je penová. Napriek tomu, že sú ohybné, vybrala som ich, aby mal syn čo najviac stimulov z povrchu. Môžete ich prípadne vymeniť za tenké stielky z DMky.

Bundgaard-petit-roztvorene

Stielka kopíruje tvar podrážky. Dá sa jednoducho odlepiť.

Bundgaard-petit-stielka

Vnútorná dĺžka zistená meradlom Plus 12 je 135mm, vnútorná širka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 60mm. Miery boli zisťované bez stielky.

Bundgaard-petit-meradlo-plus-12

Bundgaard-petit-meradlo-clevermess

Bundgaard Petit sú vhodné už pre začínajúcich chodcov. To znamená, že dieťatko dokáže samostatne kráčať v priestore, vie si čupnúť a znova sa postaviť. Sú určené na užšie a normálne široké nôžky, dominantné palce, nižší až normálne vysoký priehlavok.  Čo sa týka päty a členku, sedia dobre aj na chudšiu pätu,na normálny aj úzky členok.

Similar Posts