Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Skinners – univerzálne „ponožkotopánky“, recenzia

Skinners sú univerzálne barefoot „ponožkotopánky“, ktoré majú širšie využitie. Sú vhodné na šport, ako prezuvky, na cvičenie, turistiku, beh…A práve na beh som ich chcela otestovať asi najviac, na to ste sa aj veľa pýtali. Vyrábajú sa v detských aj dospeláckych veľkostiach od 26-27 do 47-49, sú v dvojčíslach. Pribudla aj nová verzia 2.0, ku koncu recenzie nájdete porovnanie s predchádzajúcou. Vďaka spolupráci s Maxatkom som testovala veľkosť 38-39 (S) vo farbe Metal Grey. V Maxatku Skinners nájdete detské aj dospelácke, vo viacerých prevedeniach.

Balenie

Skinners prišli v krabičke, súčasťou balenia je aj praktické vrecko a brožúrka s informáciami. Za mňa veľké plus pre výrobcu, ktorý myslí aj na praktickú stránku. Všetky potrebné informácie sú teda súčasťou balenia a nemusíte ich hľadať na internete.

Prispôsobivý zvršok

Zvršok je vlastne elastický úplet zložený z: Polypropylen Siltex, viskózy, bavlny, elastanu, polyesteru a polyamidu. Detské alebo Skinners z limitovanej edície majú podobné zloženie. Pri výrobe nie sú použité žiadne lepidlá a nemajú ani švy. Neobsahujú tiež BPA, ftaláty a iné škodlivé látky. Pozrite si aj video.

Podrážka

Spodná vrstva má 3mm, je vodoodolná, ide o dvojitú adhéznu vrstvu s výraznou štruktúrou. Pre ochranu chodidla je vytiahnutá vyššie. Zo začiatku sa môže drobiť prebytočný materiál, je to normálny jav.

Ako a kde Skinners nosiť?

Môžu sa nosiť s ponožkami aj bez, je to individuálne od vašich preferencií. Z vlastnej skúsenosti ich nosím s ponožkami cca do 15-18stupňov, ak je teplejšie tak bez. Tiež to závisí od povrchu, ak idem na túru alebo do oblastí, kde môže byť blato, dávam si aj ponožky.

Skinners sú vhodné na turistiku, cvičenie, vodné a iné športy. Pozrite si prehľad turistických barefoot topánok. Vďaka tomu, že sú ľahké a spratné, sú ideálne aj ako prezuvky, do kancelárie, na cestovanie, na prezutie z korčúľ....Sú vhodné aj do slanej vody, je potrebné ich potom umyť v normálnej vode, obrátiť naruby a nechať voľne zaschnúť.

Údržba

Po každom nosení je vhodné nechať Skinners vyvetrať ako aj iné topánky. Môžete ich prať v práčke, obrátené naruby, v sieťovanom vrecku. Zvoľte jemný cyklus (30 ° C), nízke otáčky. Následne ich voľne vysušte. Nižšie sú fotky pred čistením a po 🙂

Ako Skinners sedia?

Vyrábajú sa v dvojčíslach, sú prispôsobivé. Veľkosť 38-39 (S) sedí na nohy dlhé 24cm. Odporúčam pozrieť si veľkostnú tabuľku Maxatka. Skinners sú veľmi prispôsobivé, sedieť nemusia azda len na široké nohy s vysokým priehlavkom

Porovnanie s novou verziou Skinners 2.0

V ponuke Maxatka nájdete už aj novinku – verziu Skinners 2.0. Oproti predošlej verzii sú mierne širšie, majú vyberateľné vzdušné stielky, ktoré pekne držia a neposúvajú sa. Lem je o kúsok vyšší a mierne voľnejší. Sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach.Na fotkách nižšie sú porovnané, pôvodná verzia je tá „špinavá“ 🙂 Veľkostne mi na 24cm nohy sedia XS, pôvodnú verziu mám vo veľkosti S, odporúčam riadiť sa tabuľkou Maxatka. 

Ako dopadlo testovanie Skinners

Skinners som chcela otestovať najmä na beh, na ktorý ste sa veľa pýtali. Mäkší, prírodný terén bolo krásne cítiť. Prekvapivo som nemala problém ani s tvrdším povrchom, ktorého som sa obávala. Beh v nich bol prirodzený, technika išla sama od seba, krok sa tiež prirodzene skrátil a pracovali aj svaly, o ktorých som predtým „nevedela“ 🙂 Testovala som ich aj na prechádzke, ľahkej túre a som z nich nadšená 🙂

Počas jedného behu ma zastavili dve dámy, ktorým sa Skinners páčili a uvažovali o ich kúpe, bol to milý zážitok 🙂 Skinners som podrobila aj testovaniu v blate, keď som úplne neodhadla trasu. Na moje prekvapenie zvládli aj takéto podmienky, ponožky som mala len jemne vlhké. Po tomto extrémnom „záťahu“ som ich musela aj vyčistiť – uschnuté nánosy blata som oklepkala, podrážku som následne osprchovala a ponožkotopánky vyprala. Pozrite si aj video z testovania.

Ešte poznámka k behu – pokiaľ s barefootom len začínate alebo ste začiatočníci v behu, odporúčam nosiť ich na lesné cestičky, prírodný povrch a skôr na kratšie vzdialenosti. Môžete ich pribaliť so sebou a kombinovať aj s bežeckými teniskami. Každý má individuálne nastavenie a potreby. Hlavne nech z danej aktivity máte radosť 🙂

Skinners sú teda univerzálne ponožkotopánky, ktoré sa prispôsobia nohám, majú široké využitie. Sú ľahké, poskytnú nohám ochranu a umožnia prácu chodidiel.


Similar Posts