Vivobarefoot Primus Trail

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: úzke až širšie

Obľúbená značka Vivobarefoot prišla na trh so skvelou novinkou, ktorou je model Primus Trail v detskej a juniorskej verzii. Vyrábajú od veľkosti 25 do 39 v modrej a čiernej farbe. Cena sa pohybuje okolo 88eur. Sú drahšie, no kvalita a prevedenie stojí za to. Recenzia sa týka veľkosti 31. Recenziu vám prinášam vďaka barefoot predajni s e-shopom Nožičkovokde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Vivobarefoot Primus Trail sú vegánske, zvršok je z priedušnej sieťoviny s lamináciou, vodoodolného vlákna s impregnáciou. Použité sú tiež recyklované plasty. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 31 je 136g.

Sťahujú sa jednoducho vďaka gumičke s brzdičkou, zapínanie nerobí problém ani menším deťom. Prispôsobia sa pekne aj na nízke priehlavky a úzke členky.

Vnútro okolo päty, stielka spodná strana jazyka sú sieťované, po bokoch sú vzdušné. Stielky nie sú vyberateľné.

Okolo členku a päty sú jemne vystužené, pekne sedia aj na úzkych členkoch. 

Na päte majú praktické očko. Päta je jemne spevnená vyvýšenou podrážkou. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 6,7cm.

Podrážka je po bokoch aj na špičke vytiahnutá vyššie. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka má dezén, hrúbka podrážky je 3mm, tiež výška štuplíkov je 3mm (údaj od výrobcu). Vďaka vzorke priľnú na rôzne typy povrchu. Ak hľadáte univerzálne topánky do rôzneho terénu, určite pozrite na tieto Primusy. Ohybnosť je dobrá už od nova, nosením ešte viac zmäknú, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Tvar topánok je vhodný pre „banánové“ nohy (nohy do tvaru C), nižšie v galérii nájdete fotku toho typu nôh.

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 31 202mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 76mm, smerom do špičky sa ešte rozširujú. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

Vivobarefoot Primus Trail Kids/Junior sú vhodné na normálne až široké nohy, nižší až mierne vyšší priehlavok, užšie až širšie členky. Sedia pekne aj na kombináciu nízky priehlavok a úzky členok. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Na fotkách je dieťa s nohami 192x74mm, členok  užšípriehlavok nižší, päty užšie. Má typický banánový tvar nôh. Sedia jej zatiaľ najlepšie zo všetkých barefoot topánok doteraz. Rozmerovo, na členku, priehlavku, aj tvarom. Na fotke sú Vivobarefoot porovnané s modrými sandálmi od Froddo Barefoot (30) – 195x74mm.

porovnanie so sandálmi Feelmax Kuosku (30) – 202x75mm

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

Wildling doprava zdarma s kódom SLOVAKIA2020

FREET zľava 15% s kódom NOZKY15

PEERKO

zľava 150CZK s kódom STASTNENOZKY150 pre objednávku nad 1500CZK

zľava 250CZK s kódom STASTNENOZKY250 pre objednávku nad 2500CZK

zľava 500CZK s kódom STASTNENOZKY500 pre objednávku nad 5000CZK

Zľavy platia do 31.10.2020, platia aj pre menu EUR (na vrchu e-shopu prepnite CZK na EUR), zľava sa následne prepočíta na eurá

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

bundgaard-walker-mid-lace

Bundgaard Walker Mid Lace, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny členky: úzke až normálne Pozrite sa na ďalšiu zimnú novinku z dielne kvalitnej značky Bundgaard! Model Walker

bundgaard-walker-pull

Bundgaard Walker Pull Tex, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne Na túto novinku som sa veľmi tešila pretože snehule na trhu barefoot obuvi

vivobarefoot-tracker-fg

Vivobarefoot Tracker FG

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nízky až vyšší členky: úzke až širšie Turistcké topánky sú v barefoot svete celkom špecifická kategória, je ich celkovo na