Barefoot | Chôdza a zdravý vývoj nôh | Články | Ostatné články | Vpadnuté členky a problémy nôh

Stimulačné koberčeky značky Ortho Puzzle

Nižšie vám predstavím stimulačné koberčeky značky Ortho Puzzle, ktoré ozvláštnia rovné interiérové podlahy a zabezpečia nohám rôzne podnety. Ešte pred tým, vám chcem priblížiť, prečo sú podnety pre naše zdravé nohy také dôležité.

Prečo potrebujeme podnetné prostredie?

Plocha ľudských chodidiel je pokrytá množstvom malých nervov, cez ktoré sa dostanú impulzy do našej centrálnej nervovej sústavy. Vďaka tomu môžeme reagovať na daný podnet. Vnímanie povrchu môže prebiehať najlepšie naboso. Bosé nohy napomáhajú propriocepcii – uvedomovaniu si polohy a zmien polohy vlastného tela pomocou receptorov, svalov, kĺbov. Tréning naboso sa využíva ako efektívna metóda u športovcov, tanečníkov, ale aj pri starších ľuďoch na zlepšenie mobility. Ak vás táto téma zaujíma viac, nahliadnite do článku o vnímaní povrchu.

úchop nohy

Podnetné prostredie môže vzniknúť aj v domácom prostredí. Ak vás neoslovila chôdza po legu a iných bežne dostupných predmetoch, na výber máte tiež rôzne aj dizajnové pomôcky, ktoré môžu byť súčasťou vašej domácnosti. Pomôcky sa využívajú aj u fyzioterapeutov, v herničkách, či iných detských vzdelávacích zariadeniach.

Teraz vám predstavím stimulačné koberčeky značky Ortho Puzzle, ktoré som dostala v rámci spolupráce na testovanie. Veľa ste sa na tieto koberčeky pýtali, pokúsim sa ich čo najdetailnejšie opísať 🙂  S kódom StastneNozky10  získate zľavu 10% na nákup orthopuzzle.sk 

Koberčeky značky Ortho Puzzle sú certifikovaná zdravotnícka pomôcka

Zaujímavosťou je, že stimulačné koberčeky značky Ortho Puzzle sú recyklovateľné, certifikované a bezpečné. Prešli toxikologickými, technickými a klinickými skúškami. Koberčeky sú zaradené aj medzi zdravotnícke pomôcky, čo je spolu s prísnymi certifikátmi výrazné plus oproti iným značkám. Výrobca upozorňuje na rôzne napodobeniny, ktoré sa objavujú na trhu. Originálny výrobok má vždy logo výrobcu na krabici, letáčiku aj na výrobku.

stimulacne-koberceky-ortho-puzzle

Rôzne štruktúry koberčekov pre stimuláciu nôh

Koberčeky sú v podstate štvorce (moduly), ktoré si viete jednoducho pospájať a vyskladať vlastný stimulačný chodníček, či zónu. Vyrábajú sa vo viacerých vzoroch, farebných prevedeniach, majú rôznu štruktúru. Pri výrobe sú používané ekologické, hypoalergénne farbivá.

Najefektívnejšie pre stimuláciu nôh sú kombinácie štvorcov s rôznym povrchom. Na fotke nižšie je vzor kamienok, slnečnica, motýľ a tráv.. Súčasťou balenia je aj brožúra s návodom na použitie, rôznymi cvikmi a ďalšími informáciami.

Všetky vzory, ktoré máme doma, sú mäkké a príjemné, nespôsobujú nepríjemné pocity, či bolesti. Štvorec tráva je jemný, v strede je vyvýšený. Vzor kamienok bol pre deti najviac zábavný, pretože vzory nožičiek sa dajú stlačiť a decká sledovali ako sa vracajú do pôvodnej polohy. Slnečnicu ocenil aj môj manžel po celom dni v topánkach v práci. Motýľ je podobný slnečnici, výstupky sú viac zaoblené.

Koberčeky značky Ortho Puzzle majú nižší okraj oproti iným, ktoré som mala možnosť vidieť. Okraje sú tiež mäkšie a príjemnejšie.

Široké využitie a jednoduchá údržba

Deti využívajú koberčeky na rôzne hry, aj na vzdelávanie (učia sa farby, priraďujú, počítajú…). Hodia sa aj do herničiek, pre fyzioterapeutov, detských vzdelávacích zariadení… Čo sa týka údržby, buď ich jednoducho opláchnete alebo povysávate. Koberčeky Ortho Puzzle sú vhodné aj ako darček 🙂

 S kódom StastneNozky10  získate zľavu 10% na nákup orthopuzzle.sk 

Sú koberčeky súčasťou aj vašich domácností či pracovísk? Čo na ne hovoríte?


Similar Posts