detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Čižmičky Froddo Extra Flexible, recenzia

  • šírka nôh: užšie
  • priehlavok: nižší až stredne vysoký
  • členky: užšie až normálne

Čižmičky Froddo Extra Flexible sú vhodné na úzke nohy. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 26. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z hladkej kože, ako každá obuv, vyžaduje impregnáciu. Vo vnútri sú zateplené ovčou kožušinkou, okrem malej časti jazyka. Jazyk je po bokoch prišitý, aby sa dnu nedostal sneh.

Zapínajú sa na dva suché zipsy, vďaka ktorým sa daným nôžkam prispôsobia. Pozrite si aj video prevedenia.

Päta je spevnená všitým opätkom, v zadnej časti majú čižmičky uško. Vo vrchnej časti sáry sú polstrované. Výška čižmičiek je vrátane podrážky 9,5cm.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má vzorku,  je na päte a špičke vytiahnutá vyššie, chráni tak zvršok pred okopaním. Po obvode podrážky je prešitie. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Tvar špičky je vhodný pre nôžky, ktoré nemajú ostrý sklon prštekov, ale pršteky sú skôr dorovna. Ohybnosť je dobrá už od nova, pozrite si aj video ohybnosti.

porovnanie s Bobux a Filii

Ako Froddo Extra Flexible sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 24 je 157mm, vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 62mm, čo sedí s rozmermi Nožičkova. Pri menšom obvode prstových kĺbov je vnútorná šírka 64mm. Čižmičky Froddo Extra Flexible vo veľkosti 24 sedia na úzke nôžky,  nízke a normálne vysoké priehlavky, úzke a normálne široké členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 152 a 156mm, šírku nôh 63mm, priehlavok normálny až nižší 11cm, členky normálne.

Froddo Extra Flexible sú ideálne pre úzke nôžky. Majú pevnejšiu pätu a teplú kožušinku, ktorá zahreje detské nôžky.


Similar Posts