Bosé Pegres 1094, recenzia

Pegres je česká firma, ktorá priniesla na trh barefoot obuvi nádherné novinky pre deti aj pre dospelých. Medzi nimi je aj tento model 1094, recenzia sa týka veľkosti 23. Tento model sa vyrába od veľkosti 17 do 24, cena je okolo 47eur. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

pegres-1406

Zvršok je z hladkej kože, po celom obvode je lem z brúsenej kože, ktorý plní okrem estetickej funkcie aj ochrannú, aby nedošlo k okopaniu zvršku. Tento model je na šnúrky, môžete ich vymeniť za gumičky s brzdičkou. Na suché zipsy sú ostatné modely tejto značky.

pegres-1406-zboku

Vnútro aj jazyk sú kožené, topánočky sú veľmi pekne do detailov prepracované. Na prvý pohľad pôsobia mohutne, ale sú celé príjemne mäkké, pozrite si aj video prevedenia.

pegres-1406-vnutro

pegres-1406-vnutro-detail

Vyberateľné stielky sú hrubé približne 3mm. Majú 3 vrstvy, zhora je koža, v strede tenká pena a spodná drsná vrstva, aby držali pekne v topánočkach. Sú mäkké a ohybné. Stielky prípadne môžete vymeniť za tenké z DM drogérie alebo ak sa ochladí, za merino stielky.

pegres-1406-stielky

pegres-1406-stielka-vrstvy

Okolo členkov sú polstrované, mäkké.

pegres-1406-clenok

Päta je jemnučko spevnená všitým opätkom, stále je však plne ohybná, čo je pri barefoot obuvi žiadúce.

pegres-1406-zozadu

pegres-1406-ohybnost-pata

Tvar špičky je vhodný aj na mierne dominantné palce.  Nebudú sedieť nožičkám s výrazným sklonom prstov (od palca k malíčku), pretože pred druhým a tretím prstom bude príliš veľký nadmerok. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

pegres-1406-podrazka-spicka

Gumená podrážka má hrúbku len 2mm, je ohybná už od nova do všetkých smerov. Pozrite si aj video ohybnosti. 

pegres-1406-podrazka

pegres-1406-podrazka-ohybnost-spicka

pegres-1406-podrazka-ohybnost-pata

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 je 148mm. Vnútorná šírka závisí aj od výšky priehlavku, respektíve obvodu prstových kĺbov. Tým, že podrážka nie je po krajoch, iba na spodku, zvršok sa do istej miery prispôsobí. Vnútorná šírka je približne od 63 do 65mm.

Tieto Pegres sú vhodné na užšie až normálne široké a širšie nôžky, normálny a vyšší priehlavok, normálne a širšie členky a celkovo bacuľaté nôžky. Šnúrkami ich možno pekne prispôsobiť.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu.

pegres-1406-obute

pegres-1406-obute-zboku

pegres-1406-obute-zboku-detail

ddstep-018-obute-pegres

Share on facebook
Share on email

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

feelgrounds-droptop

Feelgrounds Droptop, recenzia

šírka nôh: normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne široké Nemeckú značku Feelgrounds už zrejme mnohí poznáte, kto nie, určite mrknite na ich e-shop.

littlefeet-prevádzka

Nakuknite do zákulisia Littlefeet.sk

Prvý článok nového projektu – Magazín Šťastné nôžky, je tu! Cieľom Magazínu je nakuknúť do zákulisia e-shopov, predajní, výrobcov a podávať vám informácie o rôznych

be-lenka-promenade

Be Lenka Promenade, recenzia

šírka nôh: normálne až širšie, niekedy aj užšie členky: užšie až širšie Toto leto na trhu pribudli novinky od slovenskej značky Be Lenka. Medzi novinkami sa objavili