Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Gumáky Koel vs. Bundgaard, porovnanie

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Gumáky Koel sú novinkou a v tejto recenzii vám ich bližšie predstavím. Na konci recenzie tiež nájdete porovnanie s gumákmi Bundgaard. Celú ponuku Koel nájdete v nozickovo.sk

Gumáky Koel sú označované ako barefoot, s tým osobne nie úplne súhlasím. Hoci majú anatomický tvar špičky, ohybnú podrážku a ďalšie kritériá barefoot obuvi, sú to stále gumáky. Na to, aby barefoot topánky plnili svoju funkciu a umožňovali čo najviac prirodzenú chôdzu je potrebné, aby boli na nohách dobre zafixované. Topánky, ktoré na nohách nedržia dobre, podvedome pridŕžame prstami, alebo je v nich voľná päta, ktorá sa pri chôdzi dvíha. Preto gumáky nepovažujem za barefoot obuv.

Prevedenie

Zvršok je z prírodnej gumy, je vcelku prispôsobivý a ohybný. Pozrite si tiež video. V ponuke sú jednofarebné aj vzorované modely.

Vnútro je textilné, gumáky Koel majú aj vyberateľné stielky.

Pätová časť nie je tvrdá, v zadnej časti sa nachádza aj reflexný prvok.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má dezén, je ohybná, ohybnosť je zachytená aj vo videu. Čo sa týka ohybnosti, sú to zatiaľ najohybnejšie gumáky v barefoot kruhoch. Tvar špičky je vhodný na nohy „plutvičky“, nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako gumáky Koel sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 28  191×77mm, čo sedí s tabuľkou nozickovo.sk. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Gumáky Koel sedia na normálne široké a širšie nohy, na normálny až vyšší priehlavok a na normálne až širšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Nižšie môžete vidieť ako sedia na nohách.

Gumáky Koel vs. Bundgaard

Tvar špičky oboch je takmer identický. Gumáky Koel sú ľahšie a majú ohybnejšiu podrážku, tiež sú vyššie na konci špičky.


Similar Posts