barefoot papuče | detské barefoot

Anatomic Tamarillo 3, recenzia

Anatomic je česká značka, ktorá okrem klasickej nebarefoot obuvi začala vyrábať aj barefoot papučky. Sú vhodné aj ako balerínky. Anatomic Tamarillo 3 patria do novej rady, ktorá je upravená tak, aby sedela aj na úzke členky. Vyrábajú sa od veľkosti 24 do 33, cena je okolo 12eur. Recenzia sa týka veľkosti 29.anatomic-tamarillo3

Zvršok papučiek je textilný, vnútro je bavlnené vrátane oblasti pod vyberateľnou stielkou. Zapínanie na suchý zips drží pevne, dá sa poriadne dotiahnuť. Celé prevedenie, šitie a lepenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

anatomic-tamarillo3-vnutroanatomic-tamarillo3-suchy-zips

Stielky sú vyberateľné, ide vlastne o stielky z aktívneho uhlia, na ktorých je nalepená tenká koža. Sú tenké, rovné a ohybné.

anatomic-tamarillo3-stielka anatomic-tamarillo3-stielka-podlepena

Podrážka je rovná (nulový drop), oproti starším modelom je ohybná (už od nova) ľahko do všetkých smerov. Pozrite si aj video ohybnosti.

anatomic-tamarillo3-podrazka-ohybnost-spicka anatomic-tamarillo3-podrazka-ohybnost-pata

Tvar špičky je hodný aj pre dominantné palce.

anatomic-tamarillo3-podrazka

Päta je jemne spevnená, oproti starším modelom je spevnenie mäkšie, čiže pri sedení nebudú papučky deťom prekážať a tlačiť do Achillovky. Tento model 3 je upravený a vhodný aj na úzke členky a päty.

anatomic-tamarillo3-opatok anatomic-tamarillo3-spevnena-pataanatomic-tamarillo3-suchy-zips-uzke-paty

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 je 189mm vnútorná šírka zisťovaná digitálnym meradlom Clevermess je 68mm (rozmery merané s vložkou). Celú veľkostnú tabuľku nájdete tu. Rozmery stielok sú menšie, preto neodporúčam overovať či topánky sedia spôsobom, že dieťa postavíte na stielky.

….. ….  anatomic-tamarillo3-meradlo-plus-12   anatomic-tamarillo3-clevermess

Anatomic Tamarillo 3 sú vhodné ako papučky alebo balerínky. Sedia na úzke a normálne päty, úzke a normálne členky. Sú vhodné aj na nôžky plutvičky, nižší, normálny a mierne vyšší priehlavok, užšie a normálne široké nôžky. V oblasti nad prstami sú vyššie, pri malom obvode prstových kĺbov môžu odstávať.

Dieťa na fotkách má úzke členky, nízky priehlavok, rozmery nôh 182x70mm.

…….  anatomic-tamarillo3-nad-prstami   anatomic-tamarillo3-zapnute  anatomic-tamarillo3-priehlavok anatomic-tamarillo3-obute

Similar Posts