Detská obuv | Ostatné recenzie

Bobux Xplorer, recenzia

 

Značka Bobux vyrába barefoot topánočky pre deti vhodné na prvé kroky, pre staršie detičky a tiež aj alternatívy.  Recenzia sa týka modelu z rady Xplorer, ktorá je vhodná na prvé krôčiky. Bobux Xplorer sa vyrábajú vo veľkostiach 18 až 22, recenzia sa týka veľkosti 22, cena sa pohybuje okolo 40eur.

bobux-xplorer

Zvršok tvorí kombinácia brúsenej kože a pevnej tkaniny, po impregnácii topánočky zvládnu aj vlhko. Špička je chránená lesklým pásikom proti oderu. Celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

bobux-xplorer-zbokubobux-xplorer-spicka

Okolo členku je gumička ako na capačkách a k tomu majú navyše aj zapínanie na suchý zips, ktorý drží dobre. V prípade, že gumička nôžku príliš otláča, je môžné ju prestrihnúť alebo vymeniť za voľnejšiu.

bobux-xplorer-vnutrobobux-xplorer-suchy-zips

Podrážka je gumená, z materiálu EVA, ohybná po celej dĺžke do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti. Topánočky sú ľahučké, majú nulový drop (rozdiel medzi hrúbkou porážky pod špičkou a pod pätou).

bobux-xplorer-ohybnost-spicka bobux-xplorer-ohybnost-pata bobux-xplorer-ohybnost

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce.

bobux-xplorer-podrazka bobux-xplorer-podrazka-lezato

Päta nie je spevnená, topánočky sú v tejto oblasti mäkké ako capačky, neprekážajú nohám vo voľnom pohybe, čo je dôležité najmä pre prvé kroky.

bobux-xplorer-podrazka-patabobux-xplorer-paty

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 22 je 140-142mm, vnútorná šírka zisťovaná meradlom Clevermess je 60mm.

bobux-xplorer-meradlo-plus-12

Bobux Xplorer sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, nižší, normálny až mierne vyšší priehlavok, vďaka gumičke a suchému zipsu sa dajú utiahnuť aj na užší členok. Sú skvelou voľbou pre chodcov začiatočníkov.


Similar Posts