detské barefoot | Ostatné recenzie

Bobux Xplorer, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Značka Bobux vyrába barefoot topánočky pre deti vhodné na prvé kroky, pre staršie detičky a tiež aj alternatívy.  Recenzia sa týka modelu z rady Xplorer, ktorá je vhodná na prvé krôčiky. Bobux Xplorer sa vyrábajú vo veľkostiach 18 až 22, recenzia sa týka veľkosti 22, cena sa pohybuje okolo 40eur.

Prevedenie

Zvršok tvorí kombinácia brúsenej kože a pevnej tkaniny, po impregnácii topánočky zvládnu aj vlhko. Špička je chránená lesklým pásikom proti oderu. Celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

Okolo členku je gumička ako na capačkách a k tomu majú navyše aj zapínanie na suchý zips, ktorý drží dobre. V prípade, že gumička nôžku príliš otláča, je môžné ju prestrihnúť alebo vymeniť za voľnejšiu.

Päta nie je spevnená, topánočky sú v tejto oblasti mäkké ako capačky, neprekážajú nohám vo voľnom pohybe, čo je dôležité najmä pre prvé kroky.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je gumená, z materiálu EVA, ohybná po celej dĺžke do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti. Topánočky sú ľahučké, majú nulový drop (rozdiel medzi hrúbkou porážky pod špičkou a pod pätou). Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce.

Ako Bobux Xplorer sedia?

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 22 je 140-142mm, vnútorná šírka zisťovaná meradlom Clevermess je 60mm. Bobux Xplorer sedia na užšie až normálne široké nôžky, nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na širšie členky, prípadne môžete gumičku vymeniť ľahko za voľnejšiu. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.


Similar Posts