Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Altra Lone Peak 7, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Jednou z noviniek z dielne Altra je model Lone Peak 7, určený na trailový beh. Značka Altra ponúka bežecké tenisky s anatomickým tvarom špičky, nulovým dropom a hrubšou tlmiacou podrážkou s dezénom. Sú ideálnou voľbou pri prechode z klasických topánok na barefoot obuv alebo jednoducho ak preferujete hrubšiu podrážku a zároveň anatomický tvar špičky, ktorý neobmedzuje prirodzený pohyb prstov. Pozrite si tiež prehľad Altra tenisiek.

V recenzii sa budem venovať modelu Altra Lone Peak 7 vo veľkosti 39. Pri nákupe z top4running.sk použite kód stastnenozky čím získate 5% zľavu.

Prevedenie

Altra Lone Peak 7 sú vyvinuté špeciálne na trailový beh. Majú podrážku, ktorá podrží v teréne, nízku hmotnosť, priedušný zvršok a poskytujú dostatočnú fixáciu chodidla.

Rýchloschnúci a priedušný zvršok je kombinovaný s netextilnými časťami, aby zabezpečoval ochranu v namáhaných a kritických miestach. Ochranu nájdete po bokoch tenisiek, na špičke a tiež na päte. Pozrite si aj video prevedenia.

Nechýba praktické putko v pätovej časti a tiež suchý zips na uchytenie návlekov. Vpredu sa návleky uchycujú o šnúrky. Uväzovanie šnúrok je navrhnuté tak, aby poskytlo dostatočnú fixáciu a zosilnené plochy okolo očiek zvyšujú odolnosť namáhaných miest.

Stielky sú vyberateľné, v pätovej časti majú žliabok na fixáciu päty. Päta tenisiek je spevnená, poskytuje fixáciu. V hornej časti zvnútra je komfortné polstrovanie.

Podrážka, tlmenie, priľnavosť

Medzipodrážka Altra EGO TM  zabezpečuje strednú úroveň tlmenia. Výrazný dezén podrážky MaxTrac™ zabezpečuje dobrú priľnavosť k terénu. Altry majú nulový drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou je nulový), čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky je vhodný pre nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohy s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Altra Lone Peak 7 sedia?

Vnútorná dĺžka 39 je cca 25,3cm. Pri bežeckých topánkach je vhodné počítať s väčším nadmerkom ako pri barefoot obuvi na bežné nosenie. Samozrejme, je to individuálne, preto ak máte možnosť, skúste aj dve veľkosti pre porovnanie. Vnútorná šírka je cca 9,6cm, závisí priamo od obvodu prstových kĺbov, zvršok je vcelku prispôsobivý.

Altra Lone Peak 7 sedia na normálne široké nohy, na nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Porovnanie s modelom Lone Peak 6

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Model Lone Peak 7 z je veľmi podobný modelu Lone Peak 6. Poskytuje dostatočné pohodlie a priestor pre prsty. Fixácia chodidla je výborná vďaka systému uťahovania, spevnenej päty a žliabkom na stielkach. Polstrovanie prináša komfort aj počas dlhších trás.

Prednú časť chodidla mám viac obopnutú v modeli Lone Peak 7. Podrážka má oproti modelu 6 upravený dezén – v palcovej časti, takisto v strede a v oblasti päty. Pre porovnanie pridávam niekoľko fotiek.

Tenisky Altra Lone Peak 7 sú ideálnou voľbou ak preferujete hrubšiu podrážku a zároveň anatomický tvar špičky, ktorý neobmedzuje prirodzený pohyb prstov.


Similar Posts