barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Barefoot topánky k vode, na dovolenku

Chystáte sa na dovolenku? Chcete chrániť svoje nohy vo vode a pred horúcim pieskom? V tomto článku nájdete tipy na barefoot topánky k vode, na dovolenku. Väčšina z nich nie je vhodná na celodenné nosenie kvôli tvaru špičky alebo vyvýšenej a tvrdej podrážke. Zoznam je zoradený podľa abecedy.

Adidas awkah/altaswim

Ľahké, ohybné sandálky. Výhodou je, že sa dajú prispôsobiť cez prsty suchým zipsom.

adidas-akwah
Acer timmy

Ľahké sandálky, ktoré chránia nohu viac, avšak špička nie je úplne správna a tiež majú vyvýšenú podrážku pod pätou. Sú teda vhodné na krátkodobé nosenie.

Decathlon

Nájdte tu viac modelov, ktoré stoja za zváženie. Patria sem „cvičky“, ktoré môžu deti využiť ako prezúvky alebo aj do vody. Majú gumenú podrážku alebo pokrytú čiastočne silikónom. Dostupné sú vo viacerých farbách. Čislovanie sa môže líšiť, odporúčam vyskúšať na predajni.

Aj dospelí si nájdu v Decathlone obuv do vody. Špička, ohybnosť a hmotnosť však na tom nie sú najlepšie, na nutný čas to ale prežijete 🙂

 
Nike sunray

Ohybné neoprenové sandálky, vhodné na úzke nohy, nižší priehlavok a užší členok. Za barefoot sa považuje len model Nike sunray protect I. Sú vhodné aj ako sandálky na bežné nosenie.

Plae mimo

Sandálky vhodné na užšie nôžky, podrážka je tuhšia. Suchým zipsom sa dajú prispôsobiť nohe.

Slipstop

Slipstopy sú moja srdcovka, pretože sú ľahučké, spratné aj do kabelky, prateľné, ako druhá koža 🙂  Pre mňa sú tohtoročným favoritom číslo 1. Vrch tvorí „neoprénová“ tenká látka, na špičke zosilnená a podrážka je kožená. Neodporúčam do nich príliš veľký nadmerok, pretože ak nasajú vodu, mohli by sa vyzuť.  Dajú sa využiť ako prezúvky na návštevy či do škôlky pri tolerantných pani učiteľkách. Vybrať si môžu z množstva dizajnov aj dospelí.

Vivobarefoot ultra

Ľahké farebné dierkované sandálky vhodné na široké nôžky, hrubší členok. Sú aj vo verzii pre dospelákov. Pri týchto topánkach si treba dať pozor a nenechávať ich dlhodobo na priamom slnku, pretože sa môžu zmenšiť. Stačí ich zakryť tričkom, uterákom.

Barefoot topánky k vode sú teda väčšinou vhodné len na krátkodobé nosenie, ale pár modelov je použiteľných aj ako letné sandále. Želám krásnu dovolenku 🙂


Similar Posts