Barefoot | barefoot dospelí | Ostatné recenzie | Recenzie

NABOSO Knee High Recovery Socks, recenzia

Nielen topánky, ale aj ponožky sú v barefoot svete dôležité. V tejto recenzii vám predstavím špeciálne ponožky od firmy NABOSO: NABOSO Knee High Recovery Socks , ktoré som mala možnosť testovať. Sú kompresné, ale zároveň slúžia na regeneráciu a stimuláciu nôh. Nájdete ich spolu s ostatnými produktami NABOSO v ponuke v naboso.cz

Navonok obyčajné, vo vnútri výnimočné

Tieto vysoké kompresné ponožky sú výnimočné, pretože sú senzomotorické – to znamená, že vďaka špeciálnej stimulujúcej štruktúre vo vnútri zlepšujú prekrvenie nôh. Z vonkajšej strany je označená pravá a ľavá, aj farebne.

Ponožky každým krokom masírujú chodidlá, stimulujú periférne nervy a pomáhajú s posilnením rovnováhy. Majú tiež priaznivý vplyv na citlivosť chodidiel k podnetom a reakčné schopnosti.

Ponožky zlepšujú krvný obeh, stimulujú nervy, uvoľňujú svaly a fascie. Sú teda výborným doplnkom po športovej aktivite, či v období prechodu na barefoot obuv. Pre dosiahnutie efektu ich výrobca odporúča nosiť aspoň 60 minút na konci dňa alebo po náročnom tréningu. Dôsledné používanie Naboso Recovery Socks môže priniesť toľko potrebné uvoľnenie a zotavenie, ktoré si všetky naše nohy zaslúžia.

Údržba

Výrobca udáva, že ponožky sa môžu prať v práčke na cykle na jemné prádlo. Môžu ísť aj do sušičky, na nízku teplotu. Nežehlia sa.

Číslovanie

Ponožky sa vyrábajú od veľkosti S (35-38) po veľ. XL (46-48,5).

Testovanie

Na dĺžku nôh 24cm mám veľkosť M (39-42). Ponožky sú vysoké, obliekajú sa ako aj iné kompresné ponožky. Oceňujem textové aj farebné odlíšenie pravej a ľavej.

Horný lem je elastický, ale ponožky neodporúčam na široké lýtka, lem môže byť tesnejší.

Stimulačné prvky vo vnútri ponožiek sú naozaj veľmi príjemné. Vďaka kompresii lýtok a stimulácii chodidiel dochádza k regenerácii.

NABOSO Knee High Recovery Socks sú ideálne na regeneráciu nôh po tréningu či počas bežného dňa. Stimulujú chodidlá a podporujú vnímanie podnetov. Sú ideálne aj ako darček. Nájdete ich spolu s ostatnými produktami NABOSO v ponuke v naboso.cz


Similar Posts