Barefoot | barefoot dospelí

Barefoot mokasíny Be Lenka Buena, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie

Be Lenka Buena sú dámske kožené mokasíny, ktoré predstavujú štýl a pohodlie. Mokasíny sú aktuálne veľkým trendom a teraz si ich môžete užiť aj v pohodlnej barefoot verzii 🙂 Buena sa vyrábajú v bielej farbe All White a v jemnej hnedej Latte Brown, od veľkosti 36 do 43. V tejto recenzii sa bližšie pozrieme na model Latte Brown vo veľkosti 38. Celú ponuku jarných a ďalších atraktívnych modelov nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Kvalitné, elegantné a prepracované. Takto by som stručne charakterizovala model Buena 🙂 Kožené prevedenie v jemnom hnedom odtieni dodáva topánkam elegantný vzhľad. Dôkladné šitie, decentné logo a prispôsobivá gumička sú dôkazom premysleného a kvalitného prevedenia. Mokasíny sa ľahko kombinujú k rôznym outfitom.

Tip: Pravidelná starostlivosť a impregnácia dopomôže k zachovaniu pekného vzhľadu a funkčnosti.

Vnútro mokasín je kožené a stielky sú vyberateľné, na vrchu je textilná vrstva, zospodu pena. Päta je spevnená a je chránená vyvýšenou podrážkou.

Podrážka a ohybnosť

Model Buena má už „novší“ typ podrážky. Ohybnosť je výborná a po obvode nájdete aj prešitie, čo prispieva ku výdrži a kvalite. Podrážka je zospodu gumená. Tvar špičky je vhodný najmä pre nohy s dominantným (najdlhším) palcom.

Ako Be Lenka Buena sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  cca 24,6×9,7cm, ostatné rozmery nájdete v tabuľke výrobcu. Pri výbere vhodnej veľkosti odporúčam menší nadmerok do dĺžky, pretože strih topánok je priestrannejší. V Be Lenka mi poradili na dĺžku nôh 24cm veľkosť 38 a sedia mi perfektne.

Mokasíny Be Lenka Buena sedia na normálne široké a širšie nohy. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Mokasíny ma zaujali už na stránke Be Lenka a naživo sa mi páčia ešte viac. Farba je na každom svetle trochu iná, výborne sa kombinuje s rôznym oblečením a krátkej postave neskracuje ešte viac nohy 🙂

Mám rada keď sú topánky prepracované, funkčné a zároveň aj pekné. Model Buena spĺňa všetky tieto kritériá. Ukrytá gumička zabezpečuje jednoduché obúvanie a pohodlie počas chôdze. Perforovaný remienok a drobné logo dodávajú mokasínam ten správny šmrnc. Podrážka je v oblasti päty vyvýšená, takže zvršok sa neschodí a neošúcha pri šoférovaní. Prešitie po obvode podrážky predlžuje životnosť a výdrž.

Barefoot mokasíny Be Lenka Buena teda hodnotím veľmi pozitívne a ide o naozaj vydarený kúsok z dielne slovenskej značky Be Lenka. Pokiaľ hľadáte pohodlný model vhodný na rôzne príležitosti, bude to výborná voľba 🙂


Similar Posts