detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Feelmax Naapa Grey, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: normálny až vysoký
  • členky: normálne až širšie

Feelmax Naapa Grey sú zimné detské čižmy z dielne fínskej značky. Recenzia sa týka veľkosti 30. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Prevedenie

Zvršok je kombináciou kože a textilu, ako každú obuv, aj tento model potrebuje impregnáciu. Vnútro je zateplené umelou kožušinkou, okrem oblasti na vrchu sáry a jazyka.

Súčasťou sú aj termo stielky, ktoré môžete do topánok vložiť pri nižších teplotách. Zospodu majú penu, sú tenké, ohybné, rovné, spĺňajú teda všetky kritériá z hľadiska barefootu.

Feelmax Naapa sa zapínajú na dva suché zipsy našité na gumičkách. Niekto má skúsenosť, že sa časom vyťahajú alebo sú príliš dlhé (dá sa to napraviť podšitím alebo skrátením), niekomu naopak vyhovujú. Pozrite si aj video prevedenia. 

Päta je jemne spevnená, vzadu je aj uško pre lepšie obúvanie.

Podrážka

Podrážka NatuRun Sierra je tenká, má vzorku, na špičke a päte je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Tvar špičky je vhodný najmä pre nohy s druhým prstom dlhším ako je palec. Tvar stielky je odlišný od tvaru podrážky.

Ohybnosť je dobrá už od nova aj pod špičkou aj pod pätou, pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Feelmax Naapa sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 30 je 200mm, vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 72mm, čo sedí s rozmermi Nožičkova

Feelmax Naapa sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, normálne a vysoké priehlavky, sedia dobre na bacuľaté nohy, širšie členky. Na široké nohy je vhodný model Vuoma.

Na fotkách sú obuté na nohách s nižším priehlavkom a užšími členkami, na objemnejšie sedia lepšie.


Similar Posts