barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Barefoot k vode, na dovolenku

Chystáte sa na dovolenku? Chcete chrániť svoje nohy vo vode a pred horúcim pieskom? V tomto článku nájdete tipy na barefoot obuv vhodnú  k vode. Väčšina z nich nie je vhodná na celodenné nosenie kvôli tvaru špičky alebo vyvýšenej a tvrdej podrážke. Zoznam je zoradený podľa abecedy.

Adidas awkah/altaswim

Ľahké, ohybné sandálky. Výhodou je, že sa dajú prispôsobiť cez prsty suchým zipsom.

adidas-akwah

Acer timmy

Sandálky, ktoré chránia nohu viac, avšak špička nie je úplne správna a tiež majú vyvýšenú podrážku pod pätou.

acer-timmy  acer-timmy-podrazka

Decathlon

Nájdte tu viac modelov, ktoré stoja za zváženie. Patria sem „cvičky“, ktoré môžu deti využiť ako prezúvky alebo aj do vody. Majú gumenú podrážku alebo pokrytú čiastočne silikónom. Dostupné sú vo viacerých farbách.

 

decathlon decathlon-sandale

Aj dospelí si nájdu v Decathlone obuv do vody. Špička, ohybnosť a hmotnosť však na tom nie sú najlepšie.

decathlon-dospelidecathlon-dospeli-do-vody

Igor sandálky

Predávajú sa s hrubou stielkou, ktorú je potrebné vybrať. Majú vyvýšenú podrážku pod pätou. Zo značky Igor je vhodný len tento model. Predávajú sa v niektorých predajniach Dráčik.

igor-sandalky igor-sandalky-podrazka

Nike sunray

Ohybné neoprenové sandálky, vhodné na úzke nohy, nižší priehlavok a užší členok. Za barefoot sa považuje len model Nike sunray protect I.

nike-sunray nike-sunray-podrazka

Plae mimo

Sandálky vhodné na užšie nôžky, podrážka je tuhšia. Suchým zipsom sa dajú prispôsobiť nohe.

plae plae-podrazka

Slipstop

Slipstopy sú moja srdcovka, pretože sú ľahučké, spratné aj do kabelky, prateľné, ako druhá koža J  Pre mňa sú tohtoročným favoritom číslo 1. Vrch tvorí „neoprénová“ tenká látka, na špičke zosilnená a podrážka je kožená. Neodporúčam do nich príliš veľký nadmerok, pretože ak nasajú vodu, mohli by sa vyzuť.  Dajú sa využiť ako prezúvky na návštevy či do škôlky pri tolerantných pani učiteľkách. Vybrať si môžu z množstva dizajnov aj dospelí.

slipstop slipstop-podrazka

slipstop-vnutro slipstop-vo-vode

Vivobarefoot ultra

Ľahké farebné dierkované sandálky vhodné na široké nôžky, hrubší členok. Sú aj vo verzii pre dospelákov. Pri týchto topánkach si treba dať pozor a nenechávať ich dlhodobo na priamom slnku, pretože sa môžu zmenšiť. Stačí ich zakryť tričkom, uterákom.

vivobarefoot-ultraultra-podrazkavivobarefoot-ultra-dospelivivobarefoot-ultra-podrazka

Similar Posts