Papučky Fare Bare, recenzia

 

Na trhu sa objavili plátenky – papučky Fare Bare s označením 5101401. Vyrábajú sa vo veľkostiach 23 až 27, cena sa pohybuje okolo 21eur. Za poskytnutie papučiek vo veľkosti 23 na recenziu ďakujem Nožičkovu.

papucky-fare-bare

Zvršok je látkový, na priehlavku majú gumičku, vďaka ktorej si papučky zvládnu obuť aj menšie detičky. Papučky sa vyrábajú tiež vo verziách so suchým zipsom (majú iný farebný motív). Dizajnom pripomínajú klasické papučky.

papucky-fare-bare-zhorapapucky-fare-bare-gumicka

Vnútro je látkové, špička je chránená vytiahnutou podrážkou dohora. Celkovo pôsobia kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

papucky-fare-bare-vnutro-detail

K papučkám sú dodávané dva páry stielok ako je u Fare Bare štandardom. Jedny sú tenké rovné (vpravo) a druhé majú žliabok (vľavo) pre lepšiu fixáciu päty. Sú trochu hrubšie a zároveň zmenšia vnútorný priestor. Papučky sa môžu nosiť s obomi stielkami alebo iba s jednou z nich. Vložka vľavo so žliabkom je vhodná aj pre vpadnuté členky.

papucky-fare-bare-stielkypapucky-fare-bare-stielka-pata

Hmotnosť bez stielok je 70g, so stielkou so žliabkom 74g . Sú ľahšie ako papučky Protetika Raven pri rovnakej vnútornej dĺžke.

Podrážka je z termokaučuku, má jemné ryhovanie. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce a tiež pre palce, ktoré smerujú do vonkajšej strany.

papucky-fare-bare-spicka

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Podrážka je po bokoch vytiahnutá vyššie, je však tenšia ako to pôsobí z profilu.

papucky-fare-bare-zbokupapucky-fare-bare-podrazka-zboku

Päta je jemne spevnená, čiastočne vyvýšenou podrážkou v oblasti päty a tiež aj všitým opätkom.

papucky-fare-bare-pata-ohybnostpapucky-fare-bare-patapapucky-fare-bare-vnutro-pata

Ohybnosť je dobrá už od nova, aj do „opačného“ smeru, čo je dôležité najmä pri kľačaní. Podrážka sa ohne spolu s chodidlom a nezareže sa do Achillovky. Pri nevhodných tvrdých podrážkach deti kladú chodidlá do vonkajšej strany alebo sedia nesprávne do tvaru písmena W. Podrážka je tuhšia ako napr. pri Beda či Jonap papučkách. Pozrite si aj video ohybnosti.

papucky-fare-bare-podrazka-ohybnost papucky-fare-bare-podrazka-ohybnost-rulickapapucky-fare-bare-podrazka-ohybnost-spicka papucky-fare-bare-podrazka-ohybnost-pata

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 23 je 153mm s tenkou stielkou, 151mm s oboma stielkami. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess bez roztiahnutia zvršku do strán je 64mm.

papucky-fare-bare-vnutorna-dlzka papucky-fare-bare-vnutorna-sirka

Papučky Fare Bare sú vhodné na normálne až širšie nôžky, normálny až vyšší priehlavok. Nôžkam s vysokým priehlavkom bude sedieť verzia papučiek so suchým zipsom. Papučky sedia dobre na normálne širokých a mierne širších členkoch. Nie sú vhodné pre úzke päty a členky. Tvar bude vyhovovať detičkám s najdlhším palcom a tiež tým, ktorým smeruje palček do vonkajšej strany.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu.

gumička na priehlavku sedí dobre

papucky-fare-bare-obute-spicka

okolo členku na pravej nôžke je viac miesta, pridaním vložky so žliabkom sedeli papučky lepšie

papucky-fare-bare-obute-zboku

detail členku – bez vložky so žliabkom

papucky-fare-bare-obute-clenok

nôžka na stielke – pre predstavu tvaru nôžkypapucky-fare-bare-obute-stielka

porovnanie s plátenkami – sedia lepšie vďaka regulácii šnúrkami, ktoré sú stiahnuté skoro nadoraz

platenky-fare-bare-obute-zboku

Share on facebook
Share on email

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

feelgrounds-droptop

Feelgrounds Droptop, recenzia

šírka nôh: normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne široké Nemeckú značku Feelgrounds už zrejme mnohí poznáte, kto nie, určite mrknite na ich e-shop.

littlefeet-prevádzka

Nakuknite do zákulisia Littlefeet.sk

Prvý článok nového projektu – Magazín Šťastné nôžky, je tu! Cieľom Magazínu je nakuknúť do zákulisia e-shopov, predajní, výrobcov a podávať vám informácie o rôznych

be-lenka-promenade

Be Lenka Promenade, recenzia

šírka nôh: normálne až širšie, niekedy aj užšie členky: užšie až širšie Toto leto na trhu pribudli novinky od slovenskej značky Be Lenka. Medzi novinkami sa objavili