Čižmy Froddo – test s plastelínou

Plastelínový test opäť v akcii! Týmto testom sa dá zistiť tvar reálneho vnútorného priestoru. Za tento nápad vďačím mojej sestre. Doteraz sa barefoot obuv posudzovala podľa tvaru podrážky z vonkajšej strany. Avšak skúsenosti ukázali, že vnútorný priestor býva odlišný. Veľmi som sa tešila na tento pokus, neverila som vlastným očiam. Veď čítajte 😊 .

froddo-test-plastelinou

Na test som použila rozrezanú froddo čižmu veľkosti 28.
froddo-barefoot-cizmy

Froddo čižmy sa považujú za alternatívu kvôli špičke, ktorá sa na strane palca skoro zužuje. Dôvodom je aj horšia ohybnosť pod pätou a mierne vyvýšenie pod pätou. Nové sú tuhšie, ale nosením krásne zmäknú.

froddo-podrazka

Hlavným cieľom bolo zistiť reálny vnútorný priestor a tvar pomocou plastelíny a následne ho porovnať s vonkajšou stranou podrážky. A teraz prekvapenie-reálny priestor je odlišný! Vnútro je na strane palca rovnejšie ako sa to zvonku zdá.

froddo-cizmy-vs-odtlacok

Na tejto fotke krásne vidieť porovnanie odliatku a podrážky. Podrážka je širšia a zaoblená, odliatok je užší a rovný na strane palca. Neprekrytý kúsok podrážky je použitý na prilepenie podrážky k zvršku topánky. Tento test dokazuje, že nemožno súdiť topánku či spĺňa barefoot kritériá podľa tvaru podrážky, ale treba sa pozrieť dnu.

froddo-odliatok-vs-podrazka

Porovnala som aj šírku odliatku s vnútornou šírkou meranou clevermessom. Odliatok mal 65mm, clevermess nameral vo voľnom stave 72mm (tento spôsob NEODPORÚČAM), v mierne stlačenom 68mm a na 65mm som musela ramená pritlačiť ešte trochu viac. Pre správny údaj o vnútornej šírke teda odporúčam ramená meradla vždy stlačiť.
froddo-odliatok-vs-meradlo

nestlačené meradlo – 72mm
clevermess-nespravne

mierne stlačené meradlo – 68mm

clevermess-stlaceny

stlačené meradlo – 65mm
clevermess-spravne-meranie

Na fotkách je nožička so šírkou 6cm. Pre zachovanie nadmerku do šírky sú vhodné na nôžku širokú max. 63mm.

froddo-noha-na-odliatku

froddo-noha-v-topanke

Vnútorná dĺžka meraná meradlom plus 12 mi vyšla 178mm pri nerozrezanej čižme a 179mm pri rozrezanej. Na fotke vidno aj správny spôsob merania od stredu päty k palcu.

froddo-meradlo-plus-12

froddo-rozrezane-meradlo-plus-12

Čižmy sú dosť teplé, zvršok topánky pozostáva celkom zo štyroch vrstiev, vo vnútri je teplá kožušinka.

froddo-zateplenie

Pozrela som sa aj na drop – vyvýšenie podrážky. Pod pätou majú gumené zúbky 3-4mm, pod špičkou 1-2mm. Aj keď sa to zvonku zdá, vyvýšenie je minimálne.

froddo-drop

Z tohto testu teda vyplýva, že tvar vnútorného priestoru sa nedá posudzovať podľa tvaru podrážky zvonku. Froddo čižmičky sú vhodné na užšie nôžky s vysším priehlavkom. Verzia s dvomi suchými zipsami sa dá lepšie utiahnuť a prispôsobiť priehlavku a členku.  😊

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

ANGLES FASHION zľava 5% s kódom ANGLESNOZKY zľava platí do 31.8.2020

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

beda-mauro

Beda Mauro, recenzia

šírka nôh: normálne a široké priehlavok: normálny a vysoký členky: užšie až širšie V tejto kratšej recenzii sa pozrieme na známu českú značku Beda, model Mauro. Ide

turisticke-decathlon

Turistické topánky z Decathlonu

Včera som bola testovať moje turistické topánky z Decathlonu, ktoré budem využívať na náročnejšie túry. Na menej náročné túry nosím barefoot tenisky Merrell. Na tieto

groundies-amsterdam

Groundies Amsterdam, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až širšie Na webe chýbajú recenzie pánskych topánok vo väčších číslach, preto to idem aspoň