Detská obuv | Ostatné recenzie

Bundgaard Sailor Boots, recenzia

Dánska značka Bundgaard ponúka zateplené gumáky, ktoré sú vhodné aj na zimné obdobie. Sailor Boots sa vyrábajú vo vyššej aj nižšej (SHORT) verzii, od čísla 20 do 35, cena je okolo 40 eur. Recenzia sa týka vyššieho aj nižšieho modelu vo veľkosti 26. Za poskytunutie gumákov na recenziu ďakujem obchodu SOJKAshop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Zvršok je z prírodného kaučuku, vnútro je vlnené. Zateplenie je súčasťou gumákov, nie je vyberateľné.

Šírka sáry je pri oboch modeloch 13,5cm (x2).  Po obvode je regulačná šnúrka, ktorou sa dajú jednoducho stiahnuť a tým sa zabráni vniknutiu snehu dovnútra. Vzadu je po celej dĺžke sáry reflexný pásik.

Vyberateľná stielka je tvrdšia, hrubá 4mm, zo spodnej strany pre tepelný komfort hliníková.  Pozrite si aj video prevedenia. Pod stielkou je vlnené zateplenie, po celej dĺžke je však šev, ktorý môže byť pri chôdzi cítiť ak sa nosia bez vložky.

Hmotnosť je vyššia, pre menšie deti ich teda neodporúčam. kratší model váži s vložkou 360g  a vyšší model 385g.

Tieto dva modely sa líšia výškou sáry a tiež je rozdiel vo zvršku na špičke. Kratší model má špičku zvonku hladkú a dlhší tam má o „vrstvu“ naviac. Pozrite si aj video rozdielov medzi nižším a vyšším modleom.

Výška sáry pri kratšom modeli je 17,5cm, pri dlhšom 20,5cm (celková výška gumákov).

Tvar špičky je veľkorysý, vhodný aj pre dominantné palce.

Gumená podrážka je hrubá 8mm, má vzorku. Päta je vyvýšená možno o pár milimetrov, zvonku sa to ťažko posudzuje.

Ohybnosť s vložkou je veľmi malá, bez vložky je to už lepšie. Pozrite si video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 26 je 175mm, vnútorná šírka 67mm. Rozmer vložky 17,7×6,6cm.

Bundgaard sailor Boots sú vhodné pre normálne široké nôžky, normálny a vyšší priehlavok. Okolo členkov sa nedajú utiahnuť, platí teda čím širšie sú členky, tým lepšie. Sú vhodné na zimu, ideálne do topiaceho sa snehu, na krátkodobé nosenie pre menšie deti, na príležitostné dlhšie nosenie pre väčšie deti.

Similar Posts